Gurami dziwny kolor

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Gurami dziwny kolor

Post autor: hejchaczi »

Jak w temacie moje gurami od jakiś 2-3 tygodni ma taki dziwny kolor, wcześniej nie było tych czarnych stref. Czy to jakaś choroba ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018 20:11 przez hejchaczi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Czy masz parę gurami?
W okresie podchodzenia do tarła ich barwy stają się intensywne, gurami dwuplame robi się praktycznie czarne - może przesadzam, ale czarne plamy stają się intensywne.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Post autor: hejchaczi »

Nie jest tylko jedno gurami
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wróżbita Maciej pomoże, on wie wszystko o Twoim zbiorniku [jeśli chcesz dokładniejszej pomocy, podaj informacje jak ten dział wymaga].

zdjęcie usunięte, brak praw autorskich. MOD BARA
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Re: Gurami dziwny kolor

Post autor: hejchaczi »

spokojnie kolego wpierw próbuje ogarnąć dodawanie zdjęć, bo to podstawa żeby widzieć objawy a nie litraż zbiornika tak ?

ok zbiornik 112 litrów
Filtracja poprzez filtr wewnętrzny nie znam modelu i zewnętrzny multikani z dwoma pompami oraz 4 zasobnikami na wkłady
oświetlenie 35 wat belki ledowe
obsada to tak 14 neonów inessa, 4 kiryski, 2 gupiki i 4 brzanki zielone no i jakiś ślimak taki czarny nazwy nie znam plus to gurami 1 szt.
CO2 z butli i masa roślin

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018 20:18 przez hejchaczi, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Według mnie ciemny kolor nie jest oznaką choroby, gurami potrafią zmieniać kolor nawet pod wpływem nastroju, masz więcej podobnej wielkości ryb? Może toczy się "walka" o terytorium. Z wiekiem też te ryby ciemnieją, jeśli po za zmianą koloru nie ma innych to bym się nie martwił.
A litraż i te wszystkie inne "zbędne, bzdetne" dane pomagają innym wychwycić co może być nie tak, Ty odpowiedzi nie znasz, my nie znamy Twojego akwarium... zaśmieszkowałem Maciejem, kiedy jeszcze nie było zdjęcia- tematem było jedno zdanie o kolorze i co jej jest...
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Post autor: hejchaczi »

spokojne wszystko dodałem tylko jak pisałem walczyłem z zdjęciem aby było wiadomo o czym w ogóle pisze.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

A czy oczy zrobiły się bardziej wyłupiaste?
Może być, jak MarJan napisał - ryba tak reaguje na warunki w akwarium, niekoniecznie złe, ale nastrój ryby wyrażają jej barwy.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Post autor: hejchaczi »

tak były przez parę dni wyłupiaste teraz są normalne, jedyne co się w moim akwa ostatnio zmieniło to taki mały atak glonów
Obrazek

dodam że akwarium ma 10 miesiecy
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę poczytaj Regulamin Działu Choroby i podaj nam informacje według schematu.

Jakie są parametry wody?
Jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę z jednoczesnym odmulaniem dna?
Czym karmisz ryby?
itd...

Neon na zdjęciu wygląda fatalnie, skrajna faza zakażanie nicieniami (?)
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Post autor: hejchaczi »

A więc tak parametrów nie znam nigdy nie robiłem testów. Wodę staram się podmieniać raz w tygodniu w ilości 20 litrów woda z filtra odwróconej osmozy.
Ryby karmię Ichtio-vit tropical plus 3 razy w tygodniu soft line marine + tak samo 3 razy w tygodniu soft line arowana
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018 21:27 przez hejchaczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To sprawdź parametry wody, bo ryby mogą reagować na złe warunki, których nie widzisz...

Atak glonów świadczy przecież o tym, że dzieje się coś w akwarium nie tak.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
hejchaczi
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2018 19:57

Post autor: hejchaczi »

ok w poniedziałek kupie testy ale powiedz jakie kupić ? no i czy jak zobaczyłeś zdjęcie tego gurami to na twoje oko co z nim nie tak ?
----------------------------------------------------------------------------------------
ok gadałem z sąsiadem właśnie, powiedział że ma testy i jednego paska mi użyczy
Test to JBL EasyTest 6in1
parametry jakie wyszły to mniej więcej tak "ciężko odczytać z tej kolorystycznej skali porównawczej"
NO3 kolorystycznie wychodzi że niecałe 25
NO2 0
GH są 4 skale i wychodzi między 5-6
KH około 6
pH niecałe tak jakby powyżej 7,6
no i cl2 0
dodam że test byl robiony teraz czyli jakieś niecałe 2 godziny po wyłączeniu światła i CO2
ODPOWIEDZ