Czy to problem wody?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kukis
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2018 13:41

Czy to problem wody?

Post autor: Kukis »

Witam, z jednym z moich akwariów dzieje się coś nie tak, co chwilę zdychają rybki i wczoraj padł ślimak ampularia. Przez ok. 2 msc zdechło 5 rybek.
Akwarium 34l, filtr zewnętrzny hydor prime 10 , CO2 tropica, jonizator i oświetlenie chichirios.
Podłoże i substrat tropica, do akwarium regularnie wlewany borasol oraz odżywki również tropica.
Parametry wody w normie (Cl2, pH, GH, NO2, NO3), jedynie KH do poprawy.
Rybki w akwarium to 9 żałobniczek, 3 mieczniki, 2 glonojad, ze 3 ślimaki heleny i do wczoraj jedna ampularia.

Jakieś pomysły co może być nie tak? Drugie akwarium robione razem z tym bez zarzutów, co prawdą inny filtr i oświetlenie oraz większa obstawa (bojownik, gupiki, neonki), ale i podłoże i wszystkie odżywki te same.

Liczę na waszą pom9c, p9zdrawiam!
Kinga
Krakers5
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2018 20:40

Post autor: Krakers5 »

Hej, za dużo rybek jak na takie akwarium i to jeszcze źle dobrane rybki. Glonojady i żałobniczki potrzebują znacznie większych akwariów i prawdopodobnie przerybienie jest powodem u Ciebie takiego stanu rzeczy.

A NH3 mierzyłaś?
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

rybki ci zdychają bo jest za mały litraż i może za dużo CO2 podajesz.w takim akwarium tylko kilka małych rybek i krewetki a upchałeś ryby z litrażu co najmniej 112.wiecznie będzie problem w takim przypadku
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Powiadasz takie potwory masz...
Obrazek

J.w. cała obsada do oddania, żadne zwierzę jakie posiadasz nie ma przestrzeni i warunków do prawidłowego rozwoju. Poczytaj o rybach jakie masz, ich wymogach. Twoje akwarium to raczej krewetkarium winno być, nie rybkarium.

Bardzo prawdopodobne, że parametry nie są "w normie", prawdopodobnie ryby trują się amoniakiem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu.

Akwarium jest za małe na trzymanie ryb.
Podejrzewam, że trzymasz mieczyki, a nie mieczniki.

Czy znane Ci są podstawy akwarystyki? Lejesz do akwarium mnóstwo niepotrzebnej chemii.
Proszę podaj mi konkretną informację o parametrach wody. Jakie są ich wyniki?

Czy możesz nam podać dane zgodnie z Regulaminem Działu Choroby?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kukis
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2018 13:41

Post autor: Kukis »

BARA pisze: Lejesz do akwarium mnóstwo niepotrzebnej chemii.
Gdyby ta chemia była niepotrzebna to bym jej nie "lała" do akwarium.

Pozdrawiam :)
Kinga
Kukis
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2018 13:41

Post autor: Kukis »

Krakers5 pisze:Hej, za dużo rybek jak na takie akwarium i to jeszcze źle dobrane rybki. Glonojady i żałobniczki potrzebują znacznie większych akwariów i prawdopodobnie przerybienie jest powodem u Ciebie takiego stanu rzeczy.

A NH3 mierzyłaś?
Wcześniej były same załobniczki w akwarium. Glonojad przejściowo w tym akwarium, niedługo trafi do większego.

NH3 nie mierzone, kupie testy i sprawdzę!
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
Kinga
Kukis
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2018 13:41

Post autor: Kukis »

lysy68 pisze:rybki ci zdychają bo jest za mały litraż i może za dużo CO2 podajesz.w takim akwarium tylko kilka małych rybek i krewetki a upchałeś ryby z litrażu co najmniej 112.wiecznie będzie problem w takim przypadku
Jak już to "upchałam" a nie "upchałem" :)
czy zatem 9 sztuk żałobniczek będzie okej? Czy nadal za dużo? Poza tym te rybki od samego początku pływają bokiem, możliwe że coś z nimi jest nie tak?

Pozdrawiam!
Kinga
Kukis
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2018 13:41

Post autor: Kukis »

MarJan pisze: Bardzo prawdopodobne, że parametry nie są "w normie", prawdopodobnie ryby trują się amoniakiem.
Jasne, na dniach sprawdzę ten parametr.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Kinga
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Po pierwsze nie pisz posta pod postem, a po drugie.. nie bądź taka cyniczna. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

Kukis pisze:Jak już to "upchałam" a nie "upchałem" :)
sorki nie spojrzałem na podpis ;)
żałobniczki się nie nadają do tego litrażu,sprawdź parametry swojej wody w akwarium i wtedy będzie mniej więcej wiadomo w czym problem poza przerybieniem :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Postów łączyć nie będę.

Nadal czekam na podanie informacji zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ