Nowe akwarium. Kilka pytań, porada odnośnie aranżacji

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Sklep oczywiście stwierdził, że zbiornik jest wolny od wad i tak wyglądają zbiorniki typu Standard, mimo, że w opisie jest cyt. "Wysoka jakość wykonania, akwaria mają dokładnie spasowane szyby na każdym narożniku"
Oczywiście wiem, że to nie do końca wina sklepu więc zadzwoniłem do producenta, którym okazał się Wromak :evil: (o czym nie wiedziałem w momencie zakupu).
Co na to producent? Pan z drugiej strony kabelka stwierdził z wielkim olewaniem w głosie, że tak ma być i jak nie cieknie to jest wszystko w normie.
No i przecież nikt się nie będzie przyglądał akwarium :bredzisz No jasne kupiłem, żeby schować do szafki albo trzymać w piwnicy

Jakby nie patrzeć mam 14 dni na zwrot. Stracę parę zł ale nie będę się codziennie wkurzał patrząc na ten zbiornik.

Teraz mam zamiar zamówić zbiorniczek u Myciok'a lub e-rybka opinie mają dobre. Tylko, że w zbiorniku 80x35 montują wzmocnienia. Wysłałem maila z pytaniem czy są one wymagane bo wizualnie mi się nie podobają.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

shadow82 pewnie, że zwracaj. Wykonanie jest karygodne. e-rybka ma dobre opinie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

E-rybkę mam 20 min drogi od domu.
Chyba się tam przejadę jutro i pogadam.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018 20:16 przez shadow82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

shadow82 pisze:Jakby nie patrzeć mam 14 dni na zwrot.
Zwracaj - ja jak kupowałem akwaria raczej nie zależało mi specjalnie na jakości, bo są w regale i nie widać za bardzo krawędzi.
Ale w przypadku postawienia akwarium, aby cieszyło oko, jak najbardziej zwracałbym uwagę na jakość.
Moim zdaniem należy takie coś piętnować i zwracać (lekki zarobek...).
Myciok z Mikołowa, czy e-rybka z Zabrza - jeśli o te firmy chodzi, raczej mają dobre opinie.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

dokładnie Myciok z Mikołowa i e-rybka z Zabrza, która, z tego co wyczytałem, ma fabrykę w Markach k/Warszawy. Mógłbym odebrać tam osobiście i wszystko sprawdzić od razu.
Zastanawiam się czemu wcześniej nie pogrzebałem tylko skusił mnie piękny opis w aukcji

Z tego wszystkiego zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej wpadce sklepu. Otóż zamiast grzałki Diversa dostałem Ikola, która pewnie jest jakościowo porównywalna do tej pierwszej ale jej kolor to niezła fantazja projektanta-do połowy pomarańczowa. Wszystkie elementy staram się dobierać czarne żeby na, również, czarnym tle jakoś tak mocno się nie rzucało w oczy a dostaję taką grzałkę. :roll:
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Przygotowania idą pełną parą i planuje w najbliższą sobotę wystartować.
Wszystkie elementy układanki już czekają
Zbiornik- przyjechał nowy. Ze względu na ceny i czas oczekiwania wziąłem Aquael'a. Wykonanie w porównaniu z poprzednikiem na duży plus.

Na tył poszło czarne tło
Obrazek

Zaskoczeniem było podłoże bazalt 0,8-1,6mm.
Wiedziałem, że trzeba je przepłukać ale to co zobaczyłem po zalaniu pierwszej partii wodą ścięło mnie z nóg
Obrazek

Obrazek
:shock: :shock: :shock:

Spędziłem w sumie ok 5h na płukaniu 20kg i to nie koniec, ponieważ mam zamiar jeszcze co najmniej 1-2 razy przepłukać

Oczywiście ciągle mam jakiegoś pecha a tym razem problem jest z filtrem.
Kupiłem Unimax 250, przyjechał do paczkomatu a po rozwinięciu z folii widać było uszkodzenie opakowania. Jednak po dokładnym obejrzeniu (niemalże z lupą) nie widać najmniejszej nawet rysy na filtrze.
Wyjąłem wkłady i podłączyłem filtr do akwarium, które było zalane wodą w celu sprawdzenia czy przypadkiem gdzieś nie przecieka.
Filtr popracował sobie trochę i wszystko było ok więc go odłączyłem, wylałem wodę i zostawiłem, żeby trochę się wysuszył.
Wczoraj postanowiłem go spakować do kartonu i przy podnoszeniu pokrywy górnej usłyszałem grzechot a ze środka wypadł malutki kawałek plastiku.
Po oględzinach znalazłem miejsce dla zguby.
Złamany jest jeden z zaczepów od pokrywy górnej który trzyma zespół sterujący :evil:
Póki co jeszcze została mała wypustka, na której trzyma się zespół ale pewnie z czasem może puścić i będzie powódź.
Napisałem maila do producenta. Raz już mnie poratował za darmo częścią do kaskady, która też była pęknięta, więc liczę, że i tym razem dojdziemy do porozumienia.
Jeżeli nie, to będę szukał rozwiązania ze sklepem.

Z prawej wystaje zaczep, z lewej jest złamany
Obrazek
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Nie chcę tu robić reklamy ale Aquael ponownie stanął na wysokości zadania i zaproponował wymianę całej pokrywy
Jedyny koszt jaki poniosłem to wysyłka, którą wysłałem w poniedziałek i dzisiaj miała być wysłana do mnie nowa część. :D
Jakiś czas temu przysłali mi również za darmo część do kaskady, ale wtedy to była pierdułka za 10zł.


Roślinki również zamówiłem i mają być w czwartek więc do soboty przeleżą w jakimś pojemniku z wodą.
Wszystko wskazuje na to, że w sobotę robię "rozpierduchę" w domu :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

shadow82 pisze:Nie chcę tu robić reklamy ale Aquael ponownie stanął na wysokości zadania i zaproponował wymianę całej pokrywy
Nie robisz, dobrze wiedzieć, że Aquael w taki sposób podchodzi do reklamacji.

Widać, że proste czarne tło robi jednak inne wrażenie...
Spróbuj przymierzyć kawałek czarnej folii na boczne szyby - czasem to potrafi trochę zmienić wygląd :)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Na tło jest użyta folia samoprzylepna.
Naklejałem ją na mokro i na drugi dzień od środka było widać jaśniejsze przebarwienia, pasy o wysokości 10-15cm. Zacząłem się martwić, że efekt będzie przez to mizerny, ale dla testu zalałem baniaczek wodą i przebarwień w ogóle nie widać. Nawet po włączeniu światła wszystko jest jednolite.
Cały efekt mogła popsuć też naklejka gwarancyjna, która umieszczona była przy górnej krawędzi, ale przeniosłem ją na dół i nie będzie widoczna po wsypaniu podłoża.

Dostałem maila, że roślinki są już wysłane.
Dzisiaj przyjechała nowa pokrywa do filtra.

Soboto, nie mogę się już ciebie doczekać :brawo :brawo :rotfl :rotfl
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018 21:13 przez shadow82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

shadow82 pisze:Zacząłem się martwić, że efekt będzie przez to mizerny
Zobacz po 2-3 dniach, z reguły zaraz po naklejeniu nie ma takiego efektu.
Chodził mi o to, czy próbowałeś podkleić pasy folii po bokach?
Czasem zaklejenie np. połowy bocznej szyby daje inny efekt :)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Nawet nie pomyślałem o oklejaniu boków.
Akwarium będzie stało w rogu więc mógłbym ewentualnie lewy bok okleić.
Okleiny, którą użyłem na tył nie mam, ale jeszcze zostało mi trochę folii przyciemniającej do szyb.
Mój baniaczek 112l
ODPOWIEDZ