Czy konieczne jest nawożenie roślin w akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

brawo goldi_. mój ojciec miał akwarium jak ja miałem 3-4 lata.pamiętam to do dziś.akwarium 100L w metalowym stelażu,filtr napędzany powietrzem,bez grzałki.ryby gupiki i welonki.co tydzień wymieniał wodę w 90% i wszystko żyło i się mnożyło na potęgę.dlatego wypowiedź AwesomemaN-a jest bardzo snobistyczna i nie na miejscu.Niech kolega się wykaże swoją wiedzą i super okazami na miarę XXI wieku
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AwesomemaN »

Ciut źle mnie zrozumieliście :)

Za PRLu ludzie nie mieli wyjścia i dlatego było co było, akwaria na stelażach filtry DIY itp.

Ale teraz mamy wybór i co kto ma w domu w akwarium jest jego sprawą, Ci co chcą LT proszę bardzo nikomu nie bronię.

Lecz częste wypowiedzi na forum i rady typu LowTech najlepszy albo wyjmij węgiel z filtra itp. są złe. Zwłaszcza osób które twierdzą, że mają akwarium LowTech, a tak naprawdę go nie mają... chociażby cotygodniowa podmiana wody czyli częsta i nieprzekarmianie ryb już nie czyni Lowtecha lowtechem :))

I prawdziwy LowTech jest mega wyzwaniem i większym problemem niż HiTech. Piszę to z mojego doświadczenia być moze ktoś ma zupełnie inne doświadczenia.

A jeśli ktoś jeździ na wystawy gupików i je wygrywa to profesionalny akwarysta. A ja miałem na myśli kogoś kto trzyma gupiki w 30 litrach wody ze sztucznymi roślinami i pomimo zdobycia wiedzy, że to jest słabe, nie zasadzi żywych.

Utrzymywanie akwarium 5-6 lat bez restartu z parametrami stabilnymi, jest ośiągnięciem które wymaga systematycznej pracy przy akwarium i wiedzy, więc broniąc akwariów bez CO2 przycinek itp nie można pisać że mi się podoba jak nic nie robię i patrzę bo takie akwaria prawie nie istnieją, a Ci co je posiadają to nie lenie, a akwaryści z mega wiedzą :))
Awesik !
majangorz
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018 9:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: majangorz »

hobby=przyjemność to jest dla większości osób osiągnięcie jedyne i wystarczające.

Ja również nie używam chemii , mój syn odwrotnie. Różnica jest w stabilności zbiorników i gatunkach roślin ,które mamy w zbiornikach. Coś za coś :) Nie jest prawdą że każdy gatunek roślin rośnie lepiej w zbiorniku wspomaganym chemicznie. Wymagające rośliny ? W większości akwariów biotopowych nie występują :) lub nie są konieczne.

Chcesz mieć szybko różnorodnie idziesz w chemię :) to domena właścicieli zbiorników roślinnych ale są tacy co mają naprawdę trudne i okazałe rośliny stosując podłoża na ziemi ogrodowej i odpowiednio świecąc .
ODPOWIEDZ