[112] - Dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Chyba odpuszczę Kakadu, dam Inessa + Spiżowe + Otoski i + coś jeszcze co lubi chłodniejszą wodę.

25 stopni chyba by było ok?

Może harem - Pielęgniczka Agassiza?

Mam pytanie co do filtra, jak mam ustawione na "max" to strasznie zakręca wodą w akwarium, czy tak ma być? Teraz mam ustawiony filtr tak na około 1/3 mocy.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Akwarium trochę zmieniło wygląd, zanim dodam zdjęcia to proszę was o cierpliwość bo czekam jeszcze na 2 anubiasy, mikrozorium oraz mech.

Dzięki Neurochirurg za zdjęcia z anubiasami w Twoim temacie, mega to wygląda i pozwoliłem sobie zaczerpnąć inspiracji.

Żabienica ma troszkę brązowe liście, jednak to chyba normalne, te stare umrą i na ich miejsce wyrosną nowe? Mam nadzieję.

Mech rośnie tak jakby mu się nie chciało.
Rogatek mi ciągle wypływa z podłoża :evil:

Na korzeniu ciągle widać pleśń, trochę jej zeskrobałem, może jak wpadną rybki to ją zjedzą?

EDIT: Zostało mi około 4-5 kg piachu 0,8-1,2, jest zapakowany, nie ruszany, jak nowy, kupiłem za dużo i tego nie zużyłem, może ktoś potrzebuje do małego akwarium? Oddam za darmo.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AleksanderK pisze:Żabienica ma troszkę brązowe liście, jednak to chyba normalne, te stare umrą i na ich miejsce wyrosną nowe? Mam nadzieję.
Poczekaj spokojnie aż wymieni liście.
AleksanderK pisze:Rogatek mi ciągle wypływa z podłoża
Jak chcesz go mieć w podłożu to wsadzaj pincetą po kątem 45 stopni - rzadziej będą wypływać.
Na korzeniu ciągle widać pleśń, trochę jej zeskrobałem, może jak wpadną rybki to ją zjedzą?
Wpuść ampularię - załatwi sprawę.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

A czy Ampularia nie wyjdzie z akwarium? Mam odkryte, nie dam rady przykryć szybką bo korzeń wychodzi ponad wysokość całego akwarium.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AleksanderK istnieje takie ryzyko. W jednym zbiorniku mam dwie i mają którędy wychodzić ale się do tego nie garną.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hmm, spróbuję, najwyżej przytnę korzeń i chociaż połowę zakryję.

Dziękuję za pomoc.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Zastanawiam się nadal nad obsadą.

Zakładając że utrzymam temperaturę około 27 stopni to mógłbym trzymać neona czerwonego + harem Kakadu tylko co wtedy na dno, czy dla kirysków spiżowych nie będzie za ciepło i dla otosków?

Ewentualnie zredukować temperaturę do 25 i wtedy Neon Inessa + Kiryski spiżowe + Otoski, ale wtedy Kakadu odpada, macie jakieś pomysły? Myślę nad haremem Agassiza jednak nie wiem jak to jest z dostępnością tych ryb.

Edit: Chociaż na jeden stronie internetowej widnieje informacja że Kakadu mieści się w temperaturze dla neonków, kirysków i otosków, ehh mam mętlik :shock:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jaką masz granulację podłoża?
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Drobny piasek 0,8-1,4

Czy jeśli Anubias powoli się zakorzenia już na korzeniu to można go w jakiś sposób przesadzić czy pozostaje tylko możliwość rozsadzenia?

Edit: Zauważyłem że lewa strona filtra przepuszcza znacznie słabiej wodę jak prawa, czy może to być związane zapchaniem filtra? Mam wrażenie jakby filtr wciągnął małe kawałki roślin które pływały w wodzie.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Akwarium zmieniło wygląd, doszło kilka roślin, korzeń przesunąłem w prawo, lewa strona zdominowana przez żabienice, pomiędzy kamienie wpadło mikrozorium na małym kawałku korzenia.

Krypotokoryny ładnie rosną.

Bacopa zaraziła się pleśnią z korzenia, wywalić zarażone kawałki?

Jakieś sugestie co do wyglądu?

Poniżej zdjęcia, standardowo przepraszam za jakość, jestem mega antytalenciem jeśli chodzi o robienie zdjęć.

Nie mam siły do rogatka, te co wypłynęły pływają, nie mam już nerwów tego wkopywać.

Zastanawiam się czy bacopa i roślinka przed nią nie wygląda brzydko, czy nie lepiej kryptokoryne która jest przed korzeniem dać na miejsce rośliny przed bacopą?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Hej!
Ciekawa koncepcja, taki artystyczny nieład :D
Rogatka możesz przycisnąć jakimś kamieniem, u mnie się takie rozwiązanie sprawdza.
Na Twoim miejscu poczekałabym aż rośliny się zagęszczą, a potem wprowadzała jakieś zmiany.
No jedna rzecz, która rzuca mi się w oko to brak jednolitego tła - polecam czarny brystol, ładnie podkreśli wybarwienie roślin i korzeni, ponad to pozwala lepiej skupić uwagę na tym, co jest w akwarium a nie za nim.

Termometr z przodu wygląda nieestetycznie, lepie schowaj go gdzieś z tyłu.

Postaraj się robić zdjęcia, kiedy akwarium jest jedynym źródłem światła w pokoju - będą wyglądały lepiej :)


Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie, na razie nic nie będę ruszał i poczekam aż roślinki się rozrosną, wtedy spróbuję ten nieład przekształcić coś co ma ręce i nogi, ogólnie jestem artystycznym wykolejeńcem i dlatego to tak nie chce wyglądać :)

Tło zrobię z czarnego kawałka bristolu.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

AleksanderK pisze: wtedy spróbuję ten nieład przekształcić coś co ma ręce i nogi,
No nie rób tego :), w akwarium ma być właśnie nieład. Zostaw to tak jak jest i zobaczysz z czasem, jak to się rozrośnie i co zmienić.
michelle1992 pisze:brak jednolitego tła - polecam czarny brystol,
Tak, jednolite ciemne tło by się przydało...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dzisiaj jadę po tło, koniecznie :D

Dobra, zostawiam to i nic nie ruszam przez miesiąc, wtedy cyknę fotkę :P
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jakbyś brał odemnie Kiryski Spiżowe, to dam Ci i Ampularie. Mam 6 niedużych to wziąłbyś 3.
Obrazek
[126L] Dżungla
Zablokowany