Jaki filtr do wysokiego 40 L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

Neurochirurg pisze:Mitar Jak to Twój jedyny filtr to sobie tak gąbki na nową nie wymieniaj bo zrobisz sobie kuku w akwarium i pyłek będzie najmniejszym problemem.
Przepłukałem nową gąbkę w starej.
Zauważyłem dziś dziwną rzecz po całej nocy filtrowania, woda jest jakby trochę czystsza ale cały brud zbiera się tylko na tylnej części gąbki tam gdzie jest ona cienka a z przodu i po bokach gdzie warstwa jest grubsza właściwie nie zbiera nic. Wygląda mi to generalnie na wadę na etapie projektowania filtra pat mini, jak miałem dawno temu w innym akwarium filtry z serii aquael fan to brud ładnie zasysał się z przodu i był rozprowadzony równomiernie po całej gąbce, a tutaj oryginalna gąbka z dużymi oczkami wszystko z tyłu przepuszcza a gąbka z mniejszymi oczkami zatrzymuje brud tylko z tyłu.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

Zastanawiam się nad wymianą na któryś z poniższych filtrów Aquaela, jako, że są one najbardziej "kompatybilne" z moim akwarium Aquaela i nie wymagają przeróbek akwarium :

UniFilter 360
UniFilter 500
Fan Mini Plus
Fan 1 Plus
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

aquael turbo 500 byłby dobry do twojej wysokości akwarium.na dół gąbka i pojemnik z ceramiką i może dociętą gąbką albo włókniną filtracyjną.miałbyś kawałek biologa z mechanikiem w jednym a moc przepływu zawsze możesz zmniejszyć.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

lysy68 pisze:aquael turbo 500 byłby dobry do twojej wysokości akwarium.na dół gąbka i pojemnik z ceramiką i może dociętą gąbką albo włókniną filtracyjną.miałbyś kawałek biologa z mechanikiem w jednym a moc przepływu zawsze możesz zmniejszyć.
Fakt, ten turbo 500 też jest ciekawy i kompatybilny z moim akwarium ( z pałąkiem ), z drugiej strony zastanawiam się czy to nie jest aż "za dobry" filtr do 40L ?
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

powiem ci że czasem lepiej trochę mocniejszy filtr z nadwyżką mocy niż za słaby,który będzie stwarzał problemy ale decyzja to już do ciebie należy :wink:
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przepraszam ale nie doczytałam, ile to akwarium dojrzewało nim wpuściłeś ryby? Jakie są parametry wody?

Mleczna woda może świadczyć o zakwicie pierwotniaków w świeżym zbiorniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mitar
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2018 21:16

Post autor: Mitar »

BARA pisze:Przepraszam ale nie doczytałam, ile to akwarium dojrzewało nim wpuściłeś ryby? Jakie są parametry wody?

Mleczna woda może świadczyć o zakwicie pierwotniaków w świeżym zbiorniku.
zmieniłem miesięczne akwarium 20l na 40l, przelałem wodę, żwir oraz przełożyłem filtr do nowego, nowe po "transplantacji" ma 2,5 tyg.
Co do parametrów wody, to Łódzka kranówka, podobno najlepsza w Polsce a przynajmniej tak się chwalą i trzymają w niej okonie i małże :P
Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć na jej temat.

Co do filtra, byłem w sklepie Aquaela i sobie oglądałem większość filtrów z ich oferty, ostatecznie zdecydowałem się na FAN1, pat mini który miałem był tragiczny, kilka sekund bez prądu i wszystko z gąbki odpadało do wody.
Myślałem nad tym turbo 500 ale był za duży, nawet ten FAN1 jest całkiem spory jak na moje akwarium, ale już go zostawię.

Edit poranny:
Filtr póki co daje radę choć wodą nie jest nadal kryształowa, co najważniejsze nie wywołuje trzęsień ziemi jak pat mini, Fan 1 jest cichy i w odległości 2 m prawie go nie słychać.
ODPOWIEDZ