[180 L] Co jeszcze dodać

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

WRX24
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2017 19:14

[180 L] Co jeszcze dodać

Post autor: WRX24 »

Witajcie!

Akwarium: Długość 100 cm, wysokość 60 cm

Woda: pH 7,2 GH 8 KH 5

To co już pływa:

Razbora Galaxy 8
Neon zielony 12
Otosek 6

Krewetki Red Cherry (dużo) ( w przyszłości Crystal red )

Chciałbym dodać jeszcze jakiś gatunek lub ewentualnie o ile mogę powiększyć tę obsadę?

Żyworódki raczej odpadają, gdyż gęsta roślinność ( rotala wietnam) może powodować, iż będą się szybko rozmnażać i będzie ich za dużo.

Co o tym myślicie?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

neon zielony w takiej wodzie ? to ryba zdecydowanie kwasnych, miękkich i ciemnych wód .
W tej sytuacji wątpię aby ktokolwiek doradził co możesz dolożyć bez skorygowania parametrów /obsady
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Potwierdzam, neon zielony tutaj raczej nie pasuje pod kątem wody.
WRX24 pisze:Żyworódki raczej odpadają, gdyż gęsta roślinność ( rotala wietnam) może powodować, iż będą się szybko rozmnażać i będzie ich za dużo.
Ale nie żyworódki Endlera - one nie rozmnażają się tak dużo. Wielkościowo będą pasowały do galaxy i RC (temperatura do 24-25*C powinna być odpowiednia, choć Endlery niby żyją w bardziej ekstremalnych temperaturach, tylko żyją krócej, ciut chłodniejsza woda = dłuższe życie).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
WRX24
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2017 19:14

Post autor: WRX24 »

Jak w akwarystycznym w Opolu powiedziałem jakie mam ryby to doradził mi właśnie te neony. Przyjechałem do domu, wpuściłem poczytałem i zonk. Nie mam co z nimi zrobić... Ostatni raz poczyniłem takie zakupy. Co myślicie o razborze kubotai?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

WRX24 pisze:Co myślicie o razborze kubotai?
Microdevario kubotai - też może być, tylko należy zwrócić uwagę na ich zachowanie. Ryby pływające dziwnie (ogonem w dół) i mające mleczne ciało raczej padną. Ogólnie ryby ładne, tylko muszą być zdrowe.

EDIT: Neony zielone (Paracheirodon simulans) raczej ciężko rozmnożyć w hodowli/akwarium i nie są tak popularne więc może sprzedawca po prostu chciał je sprzedać. Sam je mam i trzymam je praktycznie w wodzie demineralizowanej (o prawie zerowych twardościach) i kwaśnej (pH ok. 6 i niżej). Owszem, nie chorują, ładnie się prezentują, ale to dosyć specyficzne ryby do osobnego akwarium).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ