Karas....z rzeki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Paki
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2006 16:26

Karas....z rzeki

Post autor: Paki »

witam mam pytanie zwiazane z karasiem wylowionym z rzeki, dzis z kolega bylismy nad rzeka i wylowij mlodego karasia...i pytanie moje jest nastepujacego czy mozna go wpuscic do akwa ogolnego, czy nie zezre innych ryb tzn 2xSkalar,2xdanio,3xgupik,2xKirys,1xglonojad,1xsamica bojownika... i jeszcze jedno do jakich maxymalnie rozmiarow dorastaja te ryby bo wiem ze mozna chyba je trzymac w oczkach wodnych ale czy mozna tez w akwa??
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Po pierwsze rozmiary rośnie do 30 cm. Pozatym jest to ryba zimnolubna przystosowana do życia w zimnej wodzie, a w akwarium jest ponad 23o a to jest bardzo wysoka temp. dla takiej ryby.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Mój mały eksperyment :) http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=35& ... ht=karasie
Szkoda że słonecznice czy Cierniki są pod ochroną :? nie wspone o Różankach które chyba niemal znikneły.... ich rozmiary pozwoliłyby na niezłą hodowlę, znajomy bodaj 2 lata temu w akwarium miał właśnie słonecznice przez 2-3 miesiące letnie na dodatek i żyły, były normalnie ruchliwe, jadły itd. oczywiście wróciły do wody - jedyny minus to to że są stadne / ławicowe i bardzo ruchliwe :) jak już to machnij sobie sezonowy baniak z okoniami, jazgarzami czy małymi sumikami karłowatymi.

Co do łączenia ryb tropikalnych z krajowymi to przesada.... krajowe ryby mogą mieć pewne pasożyty, choroby, i jak wspomniał Brian co najważniejsze mają inne warunki.... nawet jeśli to by było akwarium ozdobne to ryby dobiera się jak najbardziej biotopowo.... nie wyobrażam sobie Zbrojnika z Karasiem...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Z tego co mi wiadomo to ciernik nie jest pod ochroną, jest nawet tzw. chwastem rybnym.

Pozdro
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Daj mi źródło tej informacji :) "chwatstem" a właściwie z szacunkiem to istoty mówiąc jest JAazgarz i Sumik karłowaty....
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ciernik jest chwastem rybim niszczy i wyjada ikre innym rybom
Coraz mniej osob pamieta ze nie jest on gatunkiem rodzimym tylko zostal zwleczony do nas przez akwarystow na poczatku ubieglego stulecia
Sukces jego inwazji przypieczentowany zostal sposobem rozmnazania gdzie samiec buduje gniazdo i pilnuje ikry
Pozdrawiam
Jakuś
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2006 19:37

Post autor: Jakuś »

Ja miałem kiedyś w akwarium karasia wyłowionego z rzeki, miał wtedy z 5 cm. Jednak potem urósł do ponad 15 i musiałem go oddać do większego akwarium.
180l
ODPOWIEDZ