czy rozdętki i krewetki red cherry zjadają ikrę?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

czy rozdętki i krewetki red cherry zjadają ikrę?

Post autor: pamparampam »

Mam pytanie jak w temacie. Chciałbym tymczasowo urządzić zbiornik tarliskowy dla szczupieńczyka karłowatego w akwarium o wys. 20 cm z wgłębką i mchem wodnym. Mam w nim sporo ślimaków (rozdętki) i kilka krewetek red cherry, które z pewnością rozmnożą się szybciej niż ryby. Czy ikrze grozi zjedzenie przez wymienionych wyżej mieszkańców?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak. Ikra zostanie zjedzona przez krewetki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

Dzięki Barbaro
Czyli krewetki robią out do innego zbiornika. Rozumiem, że rozdętki mogę zostawić?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie możesz ich zostawić. Zarówno ślimaki jak i krewetki chętnie skorzystają z wartościowego posiłku jakim jest ikra złożona w mchu. Jeżeli chcesz rozmnożyć ryby musisz im zapewnić zbiornik tarliskowy bez mieszkańców.

Przepraszam, myślałam że to jest tak oczywiste, że Twoje pytanie dotyczy tylko krewetek...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

@Bara a czy krewetki jaja ślimaków też zjadają?
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

U mnie zjadały i niestety wybiły mi całą populację zatoczków.
Rozdętki mnożą się jednak bardzo intensywnie i mają krótki czas inkubacji ikry, więc w przypadku tych ślimaków krewetki nie zawsze dają radę zjeść całą złożoną ikrę. Sprawdziłam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

BARA pisze:U mnie zjadały i niestety wybiły mi całą populację zatoczków.
Rozdętki mnożą się jednak bardzo intensywnie i mają krótki czas inkubacji ikry, więc w przypadku tych ślimaków krewetki nie zawsze dają radę zjeść całą złożoną ikrę. Sprawdziłam.
no właśnie zauważyłem u siebie iż te ślimaki a zwłaszcza rozdętki mnożą się na potęgę i nie mogę sobie z nimi poradzić mimo wpuszczenia 6szt. helenek i sporej ilości krewetek.zatoczki w jakiś sposób przedostają się nawet do deszczownicy filtra zewnętrznego zapychając ją :(
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ