Tło na bocznej ścianie akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Grzegorz Garbacz
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2018 20:52
Lokalizacja: Lublin

Tło na bocznej ścianie akwarium

Post autor: Grzegorz Garbacz »

Witam. Jestem na etapie zakładania akwarium o wymiarach 180/60/60cm. Puste akwarium wraz ze stelażem już stoi u mnie w salonie. Zbiornik ma stać w narożnej wnęce tak że jeden jego bok będzie przylegał do ściany a drugi bok będzie cały widoczny. Tylną szybę akwarium obkleiłem czarną folią i to samo chciałem zrobić z szybą boczną (tą przylegającą do ściany), jednak znajomy który mi pomaga powiedział, że obklejenie tej bocznej nie ma sensu, bo i tak nie będzie nic widać co jest za nią bo zadziała efekt lustra. Tu właśnie pojawia się moje pytanie, mianowicie czy efekt lustra na tej bocznej szybie będzie widoczny z każdego kąta patrzenia na akwarium i co jak będę patrzył na akwarium nie przez przednią szybę a przez tą odsłoniętą boczną, czy też wtedy zadziała efekt lustra czy będę widział po drugiej stronie ścianę?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja bym oblepił bok również i nie zastanawiał się nad efektem lustra.
Grzegorz Garbacz
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2018 20:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grzegorz Garbacz »

Jak oblepie to nie będzie efektu lustra tylko będzie widać tło tak jak na tylnej szybie?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Hmm...jakby to ująć, mam oblepione z tyłu czarne tło u siebie, aby zobaczyć efekt lustra trzeba się postarać i patrzeć pod odpowiednim kątem, czego normalnie nie uświadczysz. Wydaje mi się, że nie powinno być lustra, zresztą jak obsadzisz tamten bok i tył, bo pewnie tak będzie i rośliny rozrosną się przy okazji osiągając taflę to tła już w ogóle oglądać nie będziesz.
Grzegorz Garbacz
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2018 20:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grzegorz Garbacz »

Na wszelki wypadek okleję. Dzięki.
ODPOWIEDZ