Oświetlenie akwarium 300l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No można kupić każdą z tych belek tylko tanio to nie wychodzi i najważniejsze co będzie jak się przepali jedna z diod w takiej lampie czy to można jakoś naprawić tzn. wymienić uszkodzoną diodę czy cała lampa do wywalenia .
Pytam tak z ciekawości bo ja przykładowo zrobiłem swoją belkę power led 80W w podobnej cenie i w razie czego wystarczy wymienić spaloną diodę koszt 2,9zł
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

to są paski i organizacja to równolegle łączone sekcje z diodami szeregowo
Wobec tego uszkodzenie jednej diody powoduje wyłączenie jednej sekcji czyli 3lyb 4 diod .
Naprawa jest mozliwa ale zwykła lutownica jest narzędziem nieodpowiednim .
W ostateczności mozna wymienić cały pasek - w sumie niewielkie pieniądze .

najważniejsze jednak jest to że te belki mają zagwarantowane 2 lata bezawaryjnej pracy (gwarancja/rękojmia) .

Jednak andypl33 poruszył ciekawy aspekt - zwykle lepiej wychodzi DIY pod warunkiem że ogarniamy temat .
Kwestie estetyki i ogólnej kultury technicznej pozostawiam bez dyskusji
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

A jak wygląda kwestia rozebrania da się bez uszkodzenia?
rafalg88
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2018 9:37
Lokalizacja: Końskie

Post autor: rafalg88 »

Zostaje opcja kupienia takiej belki power Led. Ludzie składają i sprzedają. Za 120W 150cm i 13000 lumenów mam wyłączone 540zl. Ale czy faktycznie takie belki z tych leków i dodatkowymi białymi i czerwonymi są rozwiązaniem idealnym?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ja mam Aquaela belki led slim. Jedną SUNNY 6500K - żółte światło i jedną PLANT 8000K białe światło - są w niej led czerwone i niebieskie. Obie mają 32W. I teraz po czasie (3 miesiące) bym wziął 2x PLANT. SUNNY bym wymienił najchętniej.
Obrazek
[126L] Dżungla
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

rafalg88 pisze:Zostaje opcja kupienia takiej belki power Led. Ludzie składają i sprzedają. Za 120W 150cm i 13000 lumenów mam wyłączone 540zl. Ale czy faktycznie takie belki z tych leków i dodatkowymi białymi i czerwonymi są rozwiązaniem idealnym?
Zostaje opcja zrobienia sobie samemu to nie jest takie trudne mnie się udało to i tobie się uda ,a radość z samodzielnie zrobionej belki bezcenna

A czy te kolory są idealne no najgorsze chyba nie są im więcej barw tym bardziej podobne do słońca które jest podobno najlepsze
ODPOWIEDZ