Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[72l] Zaczynamy od nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trex

PostWysłany: 09 Kwi 2018 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO2 jest u Ciebie obecne i właśnie to truje ryby. Masz niezamknięty cykl azotowy, akwarium jest niedojrzałe. Podmieniaj wodę min. 20-30% co 2 dni, do czasu aż ten parametr zejdzie do zera. To nie wina korzenia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 09 Kwi 2018 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO2 masz zabójcze, radzę jak najszybciej podmieniać intensywnie wodę.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
luki1532

PostWysłany: 09 Kwi 2018 17:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas na zdjęcie, woda jest dużo czystsza i klarowniejsza po podmiance. Ryby dość żywe, raczej nie widać po nich że jest im źle. Kiryski "ganiają się po całym akwarium". Jeżeli coś jeszcze jest źle to mówcie. W tym tygodniu w akwarium pojawi się jeszcze parę roślin, m.in. moczarka Very Happy
P.S. Wyrzuciłem pompkę, wsadziłem napowietrzacz i założyłem deszczownię na wyjście filtra.

https://iv.pl/images/33821063154991168450.jpg

Usunęłam podgląd zdjęcia, nie wstawiaj tak dużych fotek. MOD BARA
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 09 Kwi 2018 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla kirysków podłożem powinien być drobny piasek, a nie grys.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
luki1532

PostWysłany: 09 Kwi 2018 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To akurat wiem ale bardzo mi się podoba taki grysik, niedługo zakladam akwarium 200 lub 300l, czekam tylko na dokończenie remontu pomieszczenia. Po założeniu nowego akwarium kiryski zostaną przeniesione bo nowe planuję zrobić na piasku Smile

@edit 13.04.2018r.
Dzisiaj kolejna podmianka wody wieczorem się szykuje. Zaraz też jadę kupić jeszcze rośliny bo nadal mi za mało a wypatrzyłem fajną, która jednak wymaga nawożenia CO2 więc będę kombinował nad bimbrownią Smile

W międzyczasie zmierzyłem parametry wody i jest już dużo lepiej niż było ostatnio:
Cl2 - 0
NO3 - 25
NO2 - 0.5
GH - 16
KH - 6
pH - 7.2
T - 24*C

P.S.Co do nawożenia roślin: na takie akwarium wystarczy bimbrownia z 2.25l butelek, czy koniecznie jakiś zestaw z butlą?
Powrót do góry
luki1532

PostWysłany: 13 Kwi 2018 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roślinki kupione i posadzone, woda już wymieniona, teraz jest czysta i klarowna. Bimbrownia już zmontowana i lada moment zacznie ładować CO2 do akwarium.
Czas na zdjęcia:

P.S. Czy rozszczelniać bimbrownię na noc? Mam uruchomiony napowietrzacz i deszczownię więc raczej ryby nie powinny się udusić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: