Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

chore ryby - pasożyty?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sleepingsun

PostWysłany: 11 Kwi 2018 7:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakiś pomysł jak to zmienić, czy tak po prostu mi wytykasz...? mogę wpuścić ją do ogólnego, gdzie biologia jest - próbowałam tak zrobić z molinezją, która była w szpitalu i padła po kilku godzinach - dlaczego? nie wiem. może lek w dwóch akwa to za dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 11 Kwi 2018 8:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic nie wytykam bo to " Twój cyrk i Twoje małpy " a jedynie zwracam uwagę na pewien problem który nie jest bez znaczenia dla jakiejkolwiek kuracji i to jest własnie rada (a nie wytyk) : utrzymaj parametry w ryzach

Nie znam dokładnie warunków jakie posiadasz ale wobec braku biologii staje sie koniecznością utrzymywanie np niskiego NO2 poprzez codzienne podmiany.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 11 Kwi 2018 9:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpuść ramirezkę do akwarium ogólnego i tam prowadź leczenie.

Rozumiem, że problem z doborem obsady wynikł z wprowadzenia Cię w błąd przez sprzedawcę. Niestety to jest częste zjawisko.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
goldi_

PostWysłany: 11 Kwi 2018 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może i lepeij wpuścić ją do stabilanego zbiornika ale czy tam leczenie nie spowoduje zachwiania biologii? Przyznasz że istnieje takie ryzyko.

Osobiście dazyłbym raczej do leczenia w oddzielnym zbiorniku zasilanym wodą z akwarium ogólnego chociaż i to nie sie ze soba pewne ryzyko zwiazne z mozliwośćią przenoszenia patogenów no chyba ze diagnoza jest 100%
Powrót do góry
sleepingsun

PostWysłany: 11 Kwi 2018 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie padnie jak molinezja? boję się, że zamęczą ją inne ryby, w 112 po pierwszej dawce leku już wszystkie czują się dobrze, a ona jeszcze wydala z siebie resztki pasożytów. głównie siedzi na dnie, na pewno nie da rady pobierać pokarmu w głównym zbiorniku.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 11 Kwi 2018 12:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz ją doleczyć w małym zbiorniku to podmieniaj codziennie wodę, żeby nie zamęczyć ryby azotynami.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
sleepingsun

PostWysłany: 12 Kwi 2018 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak robię, teraz podałam drugą dawkę leku i widać, że mała się nie najlepiej czuje Sad mam nadzieję, że i teraz przeżyje. czy wiecie może czy już jutro mogę podmienić część wody? w jakim czasie ten lek (capisol) działa?
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Kwi 2018 9:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wodę podmieniaj codziennie, inaczej zatrujesz rybę azotynami.
Leczenie Capisolem powinno trwać około tygodnia.

Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 13 Kwi 2018 17:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy czasem leczenie capisolem przy wysokim pH nie ma mizernych lub ubocznych skutków?
M.M
Powrót do góry
sleepingsun

PostWysłany: 13 Kwi 2018 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem, że krąży taka informacja, ale doczytałam, że chodzi o lek w formie zasadowej, najpewniej ten zooleku jest w formie kwaśnej. myślę też że gdyby było takie ryzyko to jednak producent napisałby o tym na opakowaniu.

rybka żyje. niestety dalej pływa tylko po dnie. ale zjadła dziś śniadanko. za to ampularia postanowiła się ewakuować z akwarium i znalazłam ją na podłodze Wink
Powrót do góry
sleepingsun

PostWysłany: 16 Kwi 2018 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rybce się nie poprawia - dalej nie pływa po akwarium, raczej jest w dolnych partiach i dalej szybko oddycha... nie podpływa do pokarmu, je tylko pokarm opadający dla kirysków. co robić?
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Kwi 2018 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale czego się spodziewasz? W jakich parametrach wody ją w tej chwili trzymasz? Jaki odczyn, twardości? Jakie azotyny?
Dla pielęgniczek ramireza pH wynoszące 8 jest nie do zniesienia. Leczenie działa na pasożyty, ale nie poprawi funkcjonowania uszkodzonych nerek lub innych narządów wewnętrznych.

Moim zdaniem możesz wpuścić rybę do akwarium głównego i tam ją obserwować, bo jeżeli nie poprawisz jej warunków (w tym czystej, nie trującej wody) to i tak padnie.

Niestety ale trzymasz gatunki ryb o skrajnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody i któryś po prostu musi ucierpieć. A pielęgniczki są mniej wytrzymałe od żyworódek.

Postaraj się użyć wody destylowanej/demineralizowanej do podmian w akwarium głównym. Poczytaj w dziale Woda jak się przygotowuje odpowiednie parametry wody i zdecyduj się na obsadę odpowiednią do warunków, jakie możesz jej zapewnić.

Powrót do góry
sleepingsun

PostWysłany: 16 Kwi 2018 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spodziewam się, że jest jeszcze coś co mogę zrobić, żeby rybce pomóc i dlatego pytam. teraz leję jej wodę przefiltrowaną zwykłym domowym filtrem, wymieszaną z odrobiną wody źródlanej aby nie była całkiem jałowa i pH jest około 6,5. azotany dalej wysokie więc wymieniam wodę i leję bakterie nitrifikacyjne.

w głównym akwarium NO2 jest między 0,2 a 0,5, wzrosły albo po oddaniu na gwarancję filtra, który zalał mi pokój, albo po leczeniu więc warunki nie są idealne, jest też twardsza woda. i ganiające się ramirezy Wink
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

azotyny pójdą w górę wraz z amoniakiem jak założysz nowy filtr bo niestety jest on nie dojRZały
M.M
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Choroby Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: