Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112] - Dziennik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem mrożonkę - Komar Czarny i będę zamawiał jeszcze kilka rodzajów płatków w sklepie internetowym.

Rośliny fajnie rosną jednak nie wszystkie mają taki intensywny zielony kolor, może ktoś wie czego brakuje lub jak to sprawdzić co i czego dosypać?

Drugie pytanie co by nie robić nowego wątku, jakie i czy w ogóle są jakieś rybki nadające się do 35L?

Wiem że niby można gupiki czy bojownika trzymać w takim litrażu ale jak się odejmie podłoże plus aranżacje to zostaje mało miejsca i czy nie lepiej w takim litrażu trzymać same krewetki?

Edit: Moje Ramirezy się już chyba lubią bo samiec częściej pływa razem z samicą, druga sprawa to mam coraz więcej małych ślimaków, na początku były takie malutkie, ledwo widoczne, teraz wyglądem przypominają Krzysia tylko pomniejszonego 10 razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK napisał:
czy nie lepiej w takim litrażu trzymać same krewetki?

lepiej

ostatecznie zostają endlerki na przykład
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 16 Kwi 2018 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz krewetki i ewentualnie rybki typu gupik endlera,microrazbora galaxy.ogólnie wszystko co co dorasta max do 3-3.5cm no i oczywiście pod względem wymagań parametrowych wody
M.M
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że microrazbora galaxy + krewetki.

A w kwestii koloru roślin? Bo już nie mam pojęcia, na pewno czegoś brakuje tylko czego Nie mam pojęcia
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 16 Kwi 2018 18:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK napisał:
A w kwestii koloru roślin? Bo już nie mam pojęcia, na pewno czegoś brakuje tylko czego

A to jest dość złozony temat i bez dokładnego opisu akwarium ani rusz .
Wybarwianie zależeć będzie od :
- dostępności skłądników odzywczych i/oraz ich wzajemnyech relacji
- ilości światła -
-jakości światła

Aby nie było zbyt łatwo to wszystko powyższe bedzie różne dla różnych roślin

ps
pozostają jeszce nie poruszone wyżej niuanse Smile
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 18:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli czas kupić kolejne testy i pobadać wodę Very Happy
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 16 Kwi 2018 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej tak ale zwykle to co najbardziej ( w statystycznym ujęciu) uniemozliwi wybarwianie to światło tzn jego niedobór
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm a co sądzisz o takim specyfiku do nawożenia roślin, Makro elementy?

Czy lepiej się w to nie bawić, zrobić testy i dopiero wtedy kupić proszki i mieszać?

Tylko czy w ogóle jest sens? Światła mam 0,5W/L, mam kilka kulek w podłożu, pod żwirem jest AquaBasic i leje carbo.

Trochę żółkną liście anubiasowi, nurzaniec ma trochę przezroczyste i żabienica jeden liść nieco dziurawy i przezroczysty.

Reszta roślin rośnie aż za szybko.

Edit: Jakie testy kupić?

Dozowanie CO2 odpada, przynajmniej na teraz.
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 16 Kwi 2018 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musiałbyś zapodać zdjęcia tych roślin ale na goraco wyglada to na niedobory potasu.
Tak wiec ten specyfik może przy odrobinie szczęścia pomóc bo mozna sie w nim spodziewać potasu.

Jeśli nie mozesz zapanować nad żabienicami itp to trudno mi sobie wyobrażić skuteczną uprae roślin kolorowych
.

W uprawie roślin najważniejsze jest oznaczanie NO3 oraz PO4

oznaczanie zawartości potasu (K) oraz magnezu i Wapnia (Mg/Ca) uważam za pomocne lecz nie konieczne

Ważne jest okreslenie ilośći żelaza (Fe) lecz testowanie tego często bywa zwodnicze o czym juz kiedyś pisąłem

AleksanderK napisał:
Czy lepiej się w to nie bawić, zrobić testy i dopiero wtedy kupić proszki i mieszać?

Włąsnie tak uważam
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki za info.

Zamawiam testy:

PO4
Potas

Posiadam:
pH
NO3
NO2
KH i GH

coś jeszcze brakuje a jest ważne?

Parametry wody to:

pH - 7
NO2 - 0
NO3 - 15-20 - chyba za dużo?
GH - 9
KH - 5

Podmiany wody robię wodą z kranu i wodą z filtra RO - 8L Kranówy, 12 L RO - 20% co tydzień.

Roślin jest sporo, większość a raczej 90% to rośliny z dolnej półki wymagań, takich szukałem czytając informację na kilku stronach w internecie.

Obsada - tutaj problem może być z przerybieniem:

Parka Ramirez
10 x Neon czerwony
Bojownik Wspaniały
5x Otosek
6x Kirysek Spiżowy
5x Gupik Pawie oczko

Ampularia

Krewetki red cherry

I nie zliczona ilość takich małych ślimaczków.
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 16 Kwi 2018 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK napisał:
NO3 - 15-20 - chyba za dużo?

Nie - to jest bardzo przyzwoity wynik . Ważniejsze od tego parametru sa proporcje z fosforem (PO4) bo to decyduje (może decydować ) zarówno o występujących glonach jak i mozliwoci wybarwiania rośłin .

Rozumiem że nie nawozisz oprócz "carbo" ?
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po za Carbo włożyłem jakiś czas temu takie kulki nawozowe, ale spotkałem się z opinią że to syf Evil or Very Mad
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 17 Kwi 2018 12:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosunek NO3 do Po4 i do K ma wyglądać następująco:

10:1:15?

Czyli w moim przypadku przy NO3 15, muszę mieć 1,5 mg Po4 i 15 mg potasu?

Edit: I czy mogę zamiast kupna soli i przygotowania własnych nawozów kupić już gotowe nawozy tj fosfor, potas itp?

Wyjdzie drożej, jednak jeśli jest to bezpieczniejsze wyjście wolałbym kupić gotowce.
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Kwi 2018 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy rozrabianiu soli samemu nasz większą kontrolę nad stężeniami poszczególnych związków.
Liczenie nie jest takie skomplikowane i warto chociaż spróbować.

Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 17 Kwi 2018 17:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem gotowce, pobawię się z solami, nauczę się, będę testował.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 10 z 14

Skocz do: