Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Hodowla 篡wor鏚ek na pokarm - dyskusja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Zakwas

Do陰czy: 05 Lut 2018
Pom鏬: 5
Sk康: Rzesz闚

PostWys豉ny: 14 Kwi 2018 20:58    Temat postu: Hodowla 篡wor鏚ek na pokarm - dyskusja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chcia貫m zaprosi do dyskusji.

Wielu akwaryst闚 trzyma 篡wor鏚ki (najcz窷ciej gupiki) aby ich m這de s逝篡造 za pokarm dla innych wi瘯szych ryb.

Co o tym my郵icie ?

Sam osobi軼ie nie stosuj takiej metody 篡wego pokarmu.
Ale jest to 豉twy i tani spos鏏 na wysokobia趾owy pokarm np dla piel璕nic.

Aczkolwiek wydaje mi si to nawet humanitarne, nie jest to gorsze ni磧i ubijanie 鈍i i kr闚 na masow skal na pokarm dla ludzi...

A mo瞠 kto stosuj taki pokarm dla swoich ryb ?
zapraszam do dyskusji.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
fzig

Do陰czy: 16 Sty 2018
Pom鏬: 3

PostWys豉ny: 14 Kwi 2018 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, to jest nieakceptowalne. U mnie na g鏎nych poziomach 篡j tylko 篡worodne. W 篡ciu nie przeznaczy豚ym ich narybku na pokarm. Ale to tylko moje zdanie.
Powr鏒 do g鏎y
andypl33
Akwarysta

Do陰czy: 29 Wrz 2006
Pom鏬: 35
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: 14 Kwi 2018 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzyma貫m Skalary z Gupikam i nie by這 problemu z przerybieniem kilka m這dych zawsze ocala這 .
Z drugiej strony co robi z m這dymi przecie to l璕nie si na pot璕e i ci篹ko to wyda nawet darmo
Powr鏒 do g鏎y
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 57
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 14 Kwi 2018 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie stosuj, bo nie potrzebuj, natomiast my郵 "czemu nie"? Mo積a hodowa robactwo na skarmianie, wi璚 i narybek nie robi r騜nicy. Prawdopodobnie nie zak豉da豚ym specjalnie gupikarium dla cel闚 konsumpcyjnych, ale gdybym mia 篡wor鏚ki, kt鏎e si mno膨 i ten narybek mo積aby w ten spos鏏 wykorzysta to bez skrupu堯w.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zakwas

PostWys豉ny: 16 Kwi 2018 9:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisa:
gdybym mia 篡wor鏚ki, kt鏎e si mno膨 i ten narybek mo積aby w ten spos鏏 wykorzysta to bez skrupu堯w.

Te tak my郵. tym bardziej, je郵i mamy 篡worodne ryby i nie mamy innych ryb, to w nied逝gim czasie robi si nam przerybienie i kolonia np gupik闚 czy molinezji.

Tak jest w akwarium u mojej znajomej z kilku molinezji zrobi這 si kilkadziesi徠, nie ma ich komu odda i na pokarm te ich nie chcia豉 przeznaczy bo jej szkoda i efektem jest czarna 豉wica w akwarium.
Powr鏒 do g鏎y
goldi_

Do陰czy: 20 Lut 2018
Pom鏬: 14
Sk康: Pi豉

PostWys豉ny: 16 Kwi 2018 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nale篡 wspomnie o gatunkach ryb kt鏎e jako nie chca spo篡wa 瘸dnych p豉tk闚 ani nawet mro穎nki wi璚 taki model hodowli staje sie konieczno軼i
Powr鏒 do g鏎y
lysy68
Pomocnik

Do陰czy: 24 Lut 2017
Pom鏬: 14
Sk康: Radziejowice

PostWys豉ny: 16 Kwi 2018 17:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja raczej nie odwa篡豚ym si na taki krok karmienia ryb rybkami.gdybym u siebie mia takie ryby i podawa im gupiki do jedzenia to chyba by mi przez okno akwaria powywalali.
M.M
Powr鏒 do g鏎y
Zakwas

PostWys豉ny: 16 Kwi 2018 20:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lysy68 napisa:
a ja raczej nie odwa篡豚ym si na taki krok karmienia ryb rybkami.gdybym u siebie mia takie ryby i podawa im gupiki do jedzenia to chyba by mi przez okno akwaria powywalali.

No wiesz, raczej zbrodni to nie jest, ludzie karmi myszami paj彗i, w篹e...
W akwariach morskich skrzydlice karmi si du篡mi 篡wymi rybkami...
a my ludzie zjadamy tony zwierz徠 i te ssak闚.

Por闚nuj帷... nadmiar narybku gupika zjedzony przez inne ryby wydaj si bardzo praktyczny i humanitarny.
Powr鏒 do g鏎y
andypl33
Akwarysta

Do陰czy: 29 Wrz 2006
Pom鏬: 35
Sk康: Bydgoszcz

PostWys豉ny: 17 Kwi 2018 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie 瞠 to dobry pomys przecie to doskona造 naturalny pokarm
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum