pytanie o LEDy

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rafalg88
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2018 9:37
Lokalizacja: Końskie

pytanie o LEDy

Post autor: rafalg88 »

Stosował ktoś takie oświetlenie jako dodatek? Mogłoby pracować w połączeniu z naświetlaczami LED:
http://allegro.pl/80-led-smd-zarowka-la ... 34118.html

Post wydzieliłam jako osobny temat. MOD BARA


Przecież tamten temat był założony przeze mnie. Ale mniejsza.

Ok, jeżeli Cię uraziłam - przepraszam. MOD BARA
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

To są diody SMD, czyli takie same jak na taśmach ledowych, ich skuteczność jest taka sobie, do power ledów im daleko, ale coś tam dają, poza tym 5w to bardzo słabiutka moc, ten naświetlacz da ci światło różowe musisz wsiąść to pod uwagę.

miałem coś takiego ale w belce podłużnej na taśmie aluminiowej też SMD w akwarium o długości 120cm, daje to h.....owe różowe światło, niby rośliny lubią to światło ale co z tego jak efekt to różowa landrynka w akwarium, i nie kupiłbym tego więcej, wolałbym już kupić dobrą świetlówkę t5.
rafalg88
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2018 9:37
Lokalizacja: Końskie

Post autor: rafalg88 »

Miałem zamiar użyć takiej żarówki jako dodatku do naświetlaczy w stosunku powiedzmy 8:1. Może tak różowo by nie było. Są oczywiście mocniejsze np 18W, ale wtedy już ten kolor mocno by się rzucał. Dlatego też nad takie słabe rozważam.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja ogólnie nie widzę sensu w oświetleniu specjalistycznym w akwarium ogólnym. Używałem świetlówek "dla roślin" jak i zwykłych o barwie 6500K, 4000K (LEDów na 230V 10-15 lat temu nie było) i przy roślinach typu mchy, żabienice, nadwódki czy inne popularne gatunki nie było widać różnic we wzroście. Tak długo jak miały dość mocne światło to rosły dobrze.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

rafalg88 pisze:Miałem zamiar użyć takiej żarówki jako dodatku do naświetlaczy w stosunku powiedzmy 8:1. Może tak różowo by nie było. Są oczywiście mocniejsze np 18W, ale wtedy już ten kolor mocno by się rzucał. Dlatego też nad takie słabe rozważam.
Moje różowe ledy miały 14,7W, musiałem zastosować świetlówkę T5 6500K o mocy 39W, obok tej belki ledowej aby ten różowy kolor nie był zauważalny.
ODPOWIEDZ