Początek 180 L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
JakuB1337
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2018 23:16

Początek 180 L

Post autor: JakuB1337 »

Tak jak w temacie , przygotowywuje się do założenia 180-tki (90x40x50)
Filtr to Hw-302
Grzałka z termostatem 100/150W bodajże Diversy
Oświetlenie to dwie belki CHIHIROS 55W (8000k) z regulatorem i tutaj pytanie czy samo 8000k bedzie odpowiednie ? kwestie samego gustu światła bez znaczenia
Podłoże to Dark Soil Normal , czy taki zestaw będzie spełniał wymagania , dodam tylko iż w akwarium planuje zasadzić dosyć sporą liczbą roślin . Myśle również nad czymś w stylu plaży , mam tu na myśli aranzacje , czyli zrobic np : w ktorymś z rogów akwarium wycinek z piasku kwarcowego , czy coś takiego jest możliwe i czy po prostu można wysypać taki piasek obok aktywnego podloża bez żadnego oddzielania ich od siebie ?
Czy jest jakas szansa na trzymanie w takim zbiorniku Skalarów ? Czytałem wiele opinii i wydaje mi się ze młoda para nie stanowiłaby problemu , oczywiście czas pokazałby do jak dużego stopnia by one urosły , również słyszałem ze jeżeli do młodych skalarów dobiore ławice np : neonków to fakt iż bedą od małego żyły razem zniweczy szanse na to ze neonki staną się obiadem dla już większych Skalarów.
Z góry wybaczcie za tak dużo pytań ale gdzie jak nie tutaj :D
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

często widuje neonki ze skalarami i nie słyszałem iż będą je zjadały.jeśli wysokość to 50cm to na jedną parę możesz pokusić
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ