[126L] ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

[126L] ogólne

Post autor: Raori »

Dzień dobry.

Noszę się z zamiarem zwiększenia liczebności obsady o Pielęgniczki. Do tej pory chciałem zaopatrzyć się w Borelki, ale są trudno dostępne w Krakowie.
Jeden sklep dysponuje Pielęgniczkami Boliwijskimi, które z racji parametrów wody, są zbieżne z resztą obsady. Nie całkiem za to pasuje do rozmiarów akwarium.
Akwarium 126L 80x35x45cm
Parametry wody:
Temperatura 24°C, (w lecie pewnie poszybuje w górę)
pH: 6,8
GH: 14
KH: 6,5

Obsada:
2x Fantom Czarny
7x Kirysek Spiżowy
5x Neon Czarny
7x Neon Innesa
1x Zbrojnik pospolity
Około 20 Krewetka Red cherry
Jakieś ślimaki, chyba zatoczki i rozdętki

Jakie jest Wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018 7:52 przez Raori, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Moje zdanie, sam podejmij decyzję, według seriouslyfish... to "tylko" 10cm, w mojej knidze zalecają 100cm długości akwa z tymże w niej zawsze wymogi wielkościowe są wyższe aniżeli w internetach :)
Sam kiedyś nad nią myślałem, ale koniec końców jeszcze jej u mnie w mieście nie widziałem. Dobrze byłoby trafić kogoś, kto je miał/ma i wie jak ruchliwe to zwierzęta i czy rzeczywiście 80cm to już będzie klitka...w końcu mój karp też "wymaga" 90cm długości akwa, a znajomy ma te ryby i widziałem, że jednak nie do końca, skusiłem się i Ziutek rządzi szczęśliwie w 10cm za krótkim zbiorniku...dla mnie to taka trochę większa "Ramirezka", no i krewetki mogą zacząć znikać, na razie u Ciebie nie ma komu ich jeść :P
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Ładna ryba. Posprawdzałem dane na kilku stronach (polskich, brazylijskich i anglojęzycznych). W większości podają jako minimum 80cm dna więc twoje akwarium jest w dolnym zakresie wymagań. Ja bym spróbował.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Spokojnie ci się zmieszczą :D Zresztą po co ci tyle krewetek :D
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dziękuję za opinie. Jednakowoż problematyczne wydaje mi się wytyczna utrzymywania stada około 6 sztuk. Po usunięciu 7 kiryskow, akwarium złapało oddech. Mogę usunąć jeszcze dwa fantomy na rzecz np Borelek i wtedy krewetki by miały umiarkowany spokój, jednakże wpakowania 6 Boliwijskich to już by było za dużo.

A jakbym miał 2 to by było ze szkodą dla Pielęgniczek Boliwijskich?
Obrazek
[126L] Dżungla
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Raori pisze: Jednakowoż problematyczne wydaje mi się wytyczna utrzymywania stada około 6 sztuk.
Dlaczego akurat 6 a nie 2-3 sztuki?

Mam boliwijskie. W moich akwariach okazały się być najżywotniejszymi z pielęgniczek.

A. borelli są delikatnymi rybami.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak przeczytałem w kilku miejscach. Czerpię z Waszej wiedzy, ponieważ to co napisane, często jest tylko napisane, bez pokrycia w rzeczywistości. Dziękuję edinio47 za informacje. To cenna wskazówka.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ