Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112] Ogólny
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fotosynteza, to normalne i jednocześnie znak, że roślinom wszystko odpowiada Smile

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shadow82

PostWysłany: 20 Kwi 2018 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowi mieszkańcy

https://youtu.be/x3x7r4mNBGg

https://youtu.be/il-RsLHWxbQ
Skubaniec przednią szybę wyczyścił przez noc

shadow82

PostWysłany: 28 Kwi 2018 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy mały problem.
Micranthemum Monte Carlo odpada z kamienia i słabo rośnie
Ułożyłem warstwę z pędów ścisnąłem wszystko siatką i do akwarium.
Wszystko wyglądało dobrze ale od pewnego czasu miałem coraz więcej łodyg pływających na wodzie. Okazało się, że to z kamienia wszystko odpada.
Dzisiaj ostatecznie wyjąłem kamień, zdjąłem cały trawnik i wsadziłem w podłoże.
Natomiast sadzonki które w podłożu były od początku marnieją. Niby gdzieniegdzie z podłoża wychodzą małe listki, ale większość traci liście i zostaje sama łodyga.
Sadząc trawnik brałem kilka łodyg (5-6szt), związywałem żyłką na końcu i w takiej postaci zasadziłem kilka krzaczków.
Czy coś robię źle?

Dzisiaj robiłem podmiankę i nie sprawdziłem parametrów wody. Jutro to zrobię.

goldi_

PostWysłany: 28 Kwi 2018 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie żę monte carlo lubi mieć jakies oparcie i lubi si eukorzeniać. Bardzo dobrze rosnie w piasku lub podłozu porowatym i/lub aktywnym .
Uważam że tłuczeń bazaltowy nie jest dla tej rosliny dobrym środowiskiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shadow82

PostWysłany: 29 Kwi 2018 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiejsza porcja zdjęć i parametrów
temperatura ok 25st
światło od wczoraj 8h
mieszkańcy:
gupiki ok 20-30szt i kilka młodych
Amano-8szt.
red cherry -13szt.
military helmet -5szt
helenka -2szt.

NO2

NO3

NH3

GH-15
KH-11

po starcie i obecnie

Postanowiłem spróbować wyhodować monte carlo.
Wziąłem dwa pojemniki, w jednym ziemia w drugim substrat. W obu zrobione błoto i zaszczepione resztki monte carlo. Wszystko szczelnie zakryte i stoi na parapecie. Ciekawe czy coś wyrośnie

shadow82

PostWysłany: 01 Maj 2018 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 02 Maj 2018 7:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zielenina ładnie Ci rośnie.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shadow82

PostWysłany: 02 Maj 2018 7:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś tam rośnie.
Sądziłem, że najszybciej będzie rósł nóżaniec i ledwigia a tu najbardziej urosła żabienica i Alternanthera reineckii.
Zamówię jeszcze ludwigie i troche mchu, może teraz jak NO3 się pojawiło to obrośnie kamień.

Co do monte carlo to coraz więcej młodych listków zaczyna wychodzić z podłoża. Może jeszcze coś z tego będzie

shadow82

PostWysłany: 05 Maj 2018 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny tydzień minął.
Dzisiaj standardowo czyszczenie, odmulanie, testy i podmiana wody.
NO3 urosło do poziomo ok 10.
Na szybach było czysto, wcześniej pojawiał się brązowy nalot (okrzemki?)
Prąd wody ułatwia mi odmulanie. Większość zanieczyszczeń gromadzi się w lewym, tylnym rogu akwarium za kamieniami, obok wlotu do filtra.
Dzięki temu syfu nie widać patrząc na wprost Very Happy

Jakiś czas temu dokonałem zakupów u chińczyków.
Kupiłem
-odmulacz- $1,49

Ogólnie za taką cenę nie spodziewałem się cudów i cudów nie ma.
Główną wadą jest sam wąż, który się załamuje tuż za prostym, sztywnym elementem, który wkładamy do zbiornika
Rozwiązanie: ok 5-6cm węża (fi10) wciskamy w chiński wąż i od razu wszystko zrobiło się sztywne.

Sama końcówka odmulacza jest bardzo miękka/elastyczna i po dostarczeniu była strasznie pogięta. Wystarczyło użyć suszarki żeby nadać jej dowolny kształt. Mi pasuje taki

Problem był również pod czas samego odmulania. Trzeba jedną ręką odmulać a drugą trzymać końcówkę żeby woda trafiała do miski.
Wykorzystując pozostały wąż fi10 wcisnąłem go na koniec odmulacza i całość wystarczy włożyć do miski gdzie przez długość i ciężar dosztukowanego węża nie ma obawy że wypadnie i zaleje podłogę.

Dzięki temu mamy jedną rękę wolą.
Pompka działa dobrze tzn robi to co powinna. Dwa, trzy ściśnięcia i woda jest zassana.

Drugi zakup to uchwyt węża $1,85

Kupiony do trzymania węża podczas zalewania akwarium świeżą wodą.
Jakość i wykonanie ok. Jedyny problem to montaż- za długo jak dla mnie. Wczepić wąż, przykręcić do krawędzi.... marnowanie czasu.
Zostałem przy swoim rozwiązaniu...

... do podmian używam
beczki plastikowej 30l
pompka atman AT-305 (daje radę, wysokość od podłogi do krawędzi akwa u mnie to 105cm)
wąż fi 12
Końcówkę węża ścisnąłem, zakleiłem klejem na gorąco i wyciąłem kilkanaście otworów po bokach żeby rozproszyć wypływanie wody i zredukować ryzyko niszczenie podłoża

No i mocowanie na szybie
Najzwyklejszy uchwyt dołączany kiedyś do węży spustowych w pralkach.
Wrzucam pompkę do beczki i wąż na szybę. DUŻO szybciej nić z przykręcaniem tego uchwytu

P.S.
Oddam ten uchwyt jakby ktoś chciał.
Odbiór osobisty lub za sam koszt wysyłki.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: