Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[84L] dziennik, baniaczek grzesia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesi3k

PostWysłany: 15 Kwi 2018 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z kronikarskiego obowiązku kolejny update.

1. Dzisiaj oddałem ok. 20 młodych platek (1-2 cm), mnożą się jak głupie. Dwie z pierwszego miotu niestety już opanowały ukrywanie przed siatką na poziomie expert... Jeszcze je dorwe. Miałem spory problem z przerybieniem i czeka mnie to samo już niedługo...

2. Pozbyłem się za pomocą tego samego kolegi co wziął platki większości młodych odrostów Microsorium :success:

3. V. gigantea nadal mozolnie odbija (ale już naliczyłem z 8 pędów).

Fotka na szybko zaraz po karmieniu:

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

PostWysłany: 06 Maj 2018 21:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Czas na update Smile W akwa niewiele, poza inwazją glonów się dzieje. Młode platki (ok.20) poleciały do znajomego. Jest ich drugie tyle od tamtego czasu... Rośliny ładnie rosną mimo wszechobecnych zielonych włosów... Krasnorosty również powróciły. Trudno, już chyba zaczyna się sytuacja poprawiać. V. gigantea też się pozbierała. Widać ją w prawym tylnym rogu. Kiryski mają wysypany piasek po prawej. Anubias wypuszcza kolejny kwiat, mech znaleziony w worku z krewetkami rośnie jak głupi.

Ostatnio znaleziony korzeń buku został spreparowany. Czeka na kolejny restart zbiornika.

Aktualnie akwa wygląda jak poniżej:

Początkujący pomocnik

PostWysłany: 06 Maj 2018 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widze, ze przestawiłeś czerwoną rybkę... Mr. Green

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 07 Maj 2018 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie gestnieje ten zbiornik, a krasnale odnosze wrazenie ze sa w pakiecie razem jak sie kupuje szklo dostajemy je gratis he he.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzesi3k

PostWysłany: 27 Maj 2018 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori, mark_farina Hej, dziękuję za komentarze!

Plaga krasnorostów wymusiła na mnie mocne cięcie, chyba przestały się namnażać. Najbardziej wkurzają mnie te przyczepione do pojedyńczych ziarenek piasku... Baniaczek zarósł okrutnie od ostatniego update'u. Rośliny mimo glnów rozwijają się bardzo fajnie. Ozelot długo trzyma kolor, w międzyczasie anubias znowu zakwitł. Platki zeżarły mi Frogbite. Gigatee już ładnie widać.

Wygląda to teraz tak (mam mało czasu na hobby):

PostWysłany: 10 Cze 2018 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, mało się zmienia, walczę z glonami. Ogólnie wszystko ładnie rośnie.

Dzisiaj pożyczyłem kosiarkę na tydzień. Wujcio grzesi3k głodnej nie wypuści.

PostWysłany: 21 Lip 2018 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć po dłuższej nieobecności.

Walki z glonami ciąg dalszy. Udało mi się pozbyć większości, jednak krasnorosty to jakaś magia. Miałem spokój z zielenicami i znowu zaczynają się pojawiać. Do tego fakt, że mam przerybiony zbiornik nie pomaga... Platki mnożą się jak głupie.

Robione żelazkiem, ale widać jak V. gigantea odbiłła Smile

Zastanawiam się czy nie zrobić restartu.

Akwarysta

PostWysłany: 21 Lip 2018 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten restart to chyba tylko wyłącznie dla siebie z nudów, bo wielu chciałoby podobnie wyglądające akwarium z takimi "problemami" Surprised

Pozbądź się przerybienia, glony znikną same.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 21 Lip 2018 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładne. Bardziej zarośnięte.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldi_

PostWysłany: 21 Lip 2018 15:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładne - no w miarę ale gdyby pomaskować te klamoty wyposażenia byłoby ładniej Smile
Ale najbardziej w tym wszystkim sielankę burzy obsada. To nie chodzi o ilość (jak pisze MarJan) lecz o dobór gatunków . Sorki ale nie ma sie czym chwalić
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 21 Lip 2018 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego rozważam restart, baniaczek wymknął się spod kontroli. Mam już przygotowany korzeń, chciałem spróbować z ziemią ogrodową i piachem.

PostWysłany: 21 Lip 2018 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to nieco zmienia postać rzeczy . Kibicuję .

ps
masz już koncepcje na obsadę ?
Powrót do góry
Rubaszny

PostWysłany: 21 Lip 2018 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak idzie walka z krasnorostami? Robisz coś poza ich wycinaniem?
Zbiornik piękny Smile
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 22 Lip 2018 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę nad obsadą, ale nie mam jakichś pomysłów szczerze mówiąc.
Chciałbym zatrzymać neonki, może dokupić jeszcze z 6.

Ze starej obsady zostawiłbym jeszcze tylko kiryski (chyba) i dokupił ze 2 (w sumie dwa zostały, mogę się ich pozbyć). Amano, niech sobie czyści i kosiarka - tak samo (zresztą kosiarka jest przejściowa, podróżuje po znajomych).

Czyli miałbym wtedy:
15x neon inessa
?x denne

i teraz... chciałem jakieś kolorowe i ciekawe w zachowaniu ryby do kompletu. Mam małą córę, coś się musi w baniaku dziać. Brałem pod uwagę gourami perłowe, ale mając 1+2 trochę ryzykuję wojną, poza tym temperatura i charakterystyka wody ledwo na siebie nachodzą. Z neonami spokojnie parka pielęgniczek (ramy, kakadu, agga) mogłaby być OK.

Jeśli chodzi o aranż. To bardzo spodobała mi się jedna opcja z korzeniem jako wyspą przesuniętą w prawo i bogatą tylną/boczną obsadą roślinną. Ziemia ogrodowa i piasek, tak to wszystko zrobić, żeby się później nie narobić Wink

Jestem absolutnie otwarty na wszelkie sugestie Smile Piszcie proszę. Akwa małe 84l.

Dzięki.

@Rubaszny
krasnorosty tne, wyrywam, sprzątam, podmieniam wodę, dorzucam wkłady do filtra, wypalam H2O2. No wszystko robię w tej nierównej walce. Dywany mam jak perskie Wink

PostWysłany: 22 Lip 2018 18:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neony i kiryski to już sympatyczna baza do obsady. Tak jak wspomniałeś jakaś pielegniczka do tego (osobiście najbardziej mi się podoba agassizi) jako gwiazda programu. I otoski pochowane po krzakach heh.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: