112l - pytania nowicjusza

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
krzysztof1990
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2018 14:14

112l - pytania nowicjusza

Post autor: krzysztof1990 »

Witam wszystkich! W najbliższym czasie planuję start swojego pierwszego akwarium. Mimo sporej dawki lektury mam do Was kilka istotnych pytań... Otóż mam w posiadaniu zbiornik profilowany 112l... Planuje w nim posiadać pyszczaki saulosi.

1. Ile ryb mogę trzymać w tym akwarium by ryby czuły się dość komfortowo?
2. Chciałbym mimo wszystko posiadać w akwarium lekką roślinność 'przymocowaną' do kamieni. Jakie oświetlenie muszę kupić? Mam w pokrywie możliwość montażu 2 świetlówek (590mm), póki co mam jedną 18W Day Light 6500 Juwela. Jaką musiałbym kupić drugą? Czy koniecznie musiałbym dołożyć kolejne 2? Jeśli tak to czy istnieją jakieś gotowe zestawy do dopięcia w pokrywę bez wielkiego majsterkowania?
3. Jaki filtr proponujecie? Myślałem nad Unimax 250 + jakiś mały wewnętrzny...?

To tyle póki co. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Myślę ,że układ 1+3 dałby radę.Do roślin które chciałbyś przymocować do kamieni oświetlenie które masz powinno ci wystarczyć bo to pewnie będą anubiasy lub microsorium.C o do filtra to się nie wypowiem :D
krzysztof1990
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2018 14:14

Post autor: krzysztof1990 »

Została właśnie kwestia filtracji... czy ten unimax 250 wystarczy, czy będzie potrzebny mu jakiś pomocnik wewnętrzny? Lub może kupić jakiś zupełnie inny kubełek spełniający rolę biologa i mechanika... jeśli tak to jaki?
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

Mam Unimax'a 250 samego w 112l.
Krótko, bo wystartowałem w połowie marca.
Moim zdaniem jest wystarczający. Na rurkę zasysającą daj tylko prefiltr z gąbki
Gąbkę kupiłem w akwarystycznym i Pani dała mi jakąś Aquael'a, długą i z nacięciem w środku.
Mój baniaczek 112l
ODPOWIEDZ