Odchody

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mrokus95
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2018 20:55

Odchody

Post autor: Mrokus95 »

Witam, mam nadzieję, że to dobre miejsce na temat.
Wczoraj wieczorem czyste dno, biała plaża z przodu - do zbiornika weszło 10 otoskow i glonojad. Dzisiaj cała plaża jest wręcz zakryta odchodami. Co ciekawe wydaje się że tylko tam w innych miejscach mało co jest, ale to pewnie kwestia cyrkulacji wody. Powiedzcie mi czy Otoski to takie brudasy czy to tylko wina bardzo dużej ilości glonu do zjedzenia i w najbliższym czasie trochę znormalnieją? Z ich tempem jedzenia jutro prawie już nic nie zostanie z pożywienia...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ryby należy karmić odpowiednią dla nich karmą, a nie liczyć że przeżyją jedząc glony... "Glonojady" to nie tylko roślinożercy. I przypominam, że potrzebują drewna do pozyskiwania celulozy niezbędnej do prawidłowego trawienia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mrokus95
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2018 20:55

Post autor: Mrokus95 »

Spokojnie, jestem przygotowany mają drewno w postaci 2 korzeniu, pokarm dla nich też mam - tabletki spadające na dno. W każdym razie miały co jeść wczoraj i dzisiaj - myślę że nawet za dużo i może stąd wygląd dzisiejszej plaży - stąd post z pytaniem czy to wina zbyt dużej ilości dostępnego pożywienia czy też one tak po prostu mają. Jak to z nimi jest ?

Nie wiem skąd od razu takie negatywne przeczucia
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nigdy nie widziałem,aby otoski jadły u mnie coś po za glonami, co nie znaczy, że tego nie robią...w ogóle rzadko widzę, aby coś jadły...nawet one rzadko się pokazują :shock:
Tabletki dla zbrojników rozwiążą domysły.
kacper240
Posty: 86
Rejestracja: 08 sty 2016 15:11

Post autor: kacper240 »

Hej,
Otoski aż tak nie brudzą. Za to glonojad (zapewne masz któregoś ze zbrojników) to straszne brudasy. Jedzą i wydalają w nocy na okrągło, a jak im posmakuje roślinka to w jedną noc nic z niej nie zostanie, oprócz odchodów. Jeżeli masz nieduży zbiornik to pozbądź się glonojada bo otoski mocno nie brudzą i raczej to nie ich sprawka. Z resztą zbrojniki (w zależności od rodzaju) powinny mieć duże akwarium z bardzo dobrą filtracją, a więcej z nimi problemu niż pożytku, jeżeli bierzesz je jako ekipę "sprzątającą". Pozdrawiam.
Mrokus95
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2018 20:55

Post autor: Mrokus95 »

Hej, dzięki za odpowiedzi.
Wielkość akwarium starczy -200l i dwa filtry (Fzn3 i unimax 250). Dzisiaj rano znowu sporo tego na plaży było... Ale za to glony już prawie zniknęły z powierzchni ziemi 😁
Tak jak wczoraj odmule szybko ten kawałek i zobaczę co będzie dalej. Może gdy to ode mnie będą dostawały pożywienie to aż tyle tego nie będzie bo aktualnie trzebaby to sprzątać co dwa dni

@Kacper240 Trochę mnie zmartwiłeś tym zapoznaniem zbójników do żywych roślin. Poczytam w czym się lubują na wszelki wypadek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Mrokus95 pisze:
@Kacper240 Trochę mnie zmartwiłeś tym zapoznaniem zbójników do żywych roślin. Poczytam w czym się lubują na wszelki wypadek
Marchewka gotowana groszek zielony ogórek itp.
Mrokus95
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2018 20:55

Post autor: Mrokus95 »

Dzięki za podpowiedź 😁
ODPOWIEDZ