Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112] - Dziennik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AleksanderK

PostWysłany: 01 Maj 2018 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pH nadal 7-7,2

Nie mam już pomysłu jak obniżyć do poniżej 7, szyszki olchy, liście dębu oraz ketapangu nie dają dobrych wyników.

Macie jakieś pomysły po za dozowaniem CO2?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trex

PostWysłany: 01 Maj 2018 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Woda demineralizowana.
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 01 Maj 2018 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK napisał:
Macie jakieś pomysły po za dozowaniem CO2?

Kiedys cos mi przelecialo kolo uszu o kwasie, ale z tym tematem to MarJan sie zajmowal swego czasu, mozna by go zapytac o proporcje i mieszanie tego z woda. Ja trzymam pH 6.5 dozujac CO2 24/h przy GH i KH, a to o polowe wyzsze parametry niz twoje twardosci, ktore podajesz.
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 05 Maj 2018 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja.

Akwarium fajnie się rozrasta, pojawił się mały problem, 1 anubias zgnił, w jednym nowy liść wygląda jakby był nadpsuty.

Reszta roślin rośnie w bardzo dobrym tempie.

Nawożenie:

Carbo - 4 ml dziennie
Żelazo- 2 ml dziennie
Potas - 2 ml dziennie
Fosfor - 2 ml dziennie

Zastanawiam się nad zwiększeniem dawki potasu do 3 ml dziennie.

Zastanawiam się nad dołożeniem gotowego nawozu micro, co sądzicie?

Nawozy są marki Water Boost, a Carbo Aqua Art

Posiadam dużo roślin, światło około 0,5W/L

Wyniki testów:

pH - 7
GH - 6
KH - 4
NO3 - 10-15
NO2 - 0
PO4 - 1-1,5

Edit: Fosfor trochę skoczył do 2

Postanowiłem zredukować dawkowanie fosforu aby utrzymać go na poziomie 1-1,5 a zwiększę dawkowanie potasu.
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 07 Maj 2018 20:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie:

Czy według was lepiej jest "lać" osobno Fosfor, Potas, Azot czy nie ma to aż takiego znaczenia i bezpieczniej jest kupić nawóz makro?
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 07 Maj 2018 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw lałem osobno ale w końcu skomponowałem własna mieszankę i dozuję oddzielnie mako i mikro . W sumie bez różnicy tyle że jak masz oddzielnie to reagujesz na bieżąco jak masz skomponowane to jest wygodniej ale zbiornik musi być ustabilizowany ( nie mylić z dojrzały)
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 09 Maj 2018 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogłoszenie!

Prośba do Moderatorów jeśli ten post nie zawadzi proszę o nie usuwanie.

Może tutaj będzie większy zasięg niż na giełdzie.

Kupię/Przyjmę Anubiasy, obojętnie jaki rodzaj, mogą być ze ślimakami, nie ma żadnego problemu.

Jeśli chodzi o transport mogę podesłać kuriera który odbierze paczkę, oczywiście koszty dostawy pokrywam ja.

Po za Anubiasami przyjmę/kupię wszelkie roślinki które można zamocować na kamieniu lub korzeniu.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 09 Maj 2018 23:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba zależy ci na roślinach od kogoś z akwarium, a nie ze specjalistycznej hodowli, bo alledrogo oferuje sporo...olx sprawdziłeś?

edit: zobacz giełdę- BARA chętnie pozbędzie się mchu Smile

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 18 Maj 2018 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja wątku.

Nawożenie Water Boost trwa, testuję z ciekawości, prowadzę sobie dziennik nawożenia i obserwuję efekty.

Aktualnie nawożenie wygląda tak:

Makro - 3 kliknięcia dozownika
Mikro - 2 kliknięcia dozownika
Potas - 2 kliknięcia dozownika
Fosfor - 1 kliknięcie dozownika
Żelazo - 1 kliknięcie dozownika
Carbo - dawka 2krotnie wyższa niż zalecana - 8 kliknięc podzielone na 2 tury

Mikro obniżyłem do 2 kliknięć, trochę wyskoczył pył na szybie.

Próbuję dobrać odpowiednie dawki, raz pojawiły się glony, raz znikają, myślę że to błędny stosunek makro więc dlatego po za Makro dawkuję jeszcze osobno fosfor i potas, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Podmianki 30% co tydzień.

Anubiasy uratowane.

Pytanie:
Zastanawiam się nad dołożeniem oświetlenia, mam 0,5W/L, czy jest sens dołożyć oświetlenie tak aby było około 0,6-0,7W/L? Brak dozowania CO2, wyłącznie węgiel w płynie.

Edit: Ewentualnie co sądzicie o włączeniu bimbrowni do mojego litrażu? Jaką ona ma wydajność i czy w ogóle warto się w to bawić?
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 22 Maj 2018 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja wątku:

Akwarium przeszło małą zmianę aranżacji (zdjęcia w weekend), aktualnie czekam jeszcze na kilka roślinek.

Za kilka dni startuję z dozowaniem CO2 - amatorski zestaw, pytanie czy dyfuzor przyczepić blisko czy daleko filtra?

Nawożenie nadal według schematu, jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do: