Jaki filtr do 60L ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adam_Małysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 19:25

Jaki filtr do 60L ?

Post autor: Adam_Małysz »

Witam, jak w temacie jaki filtr polecacie do akwarium 60 L ? Osobiście myślałem nad Aquael Multikani 800. Aktualnie posiadam Aquael Fan 2 plus, czy Multikani będzie lepiej filtrował od Fan 2? A może macie inne propozycje? Chciałbym się zmieścić w około 150 zł. Pozdrawiam :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Multikani 800 będzie lepiej filtrował od obecnego i można go rozbudować.
Jak chcesz wydajnie i tanio to może kaskada aquaela fzn-3, na ceneo można znaleźć poniżej 100zł.

Dobre opinie ma "chińczyk" HW-302, oczywiście to duży filtr na 60l, ale w końcu regulacja przepływu od czegoś jest, a 5l na media filtracyjne to coś pięknego...na znanym portalu aukcyjnym można dostać za około 150zł., poważnie bym się nad nim zastanowił.

Poczytaj na forach i pooglądaj na YT jak pracują interesujące Cię filtry.
Adam_Małysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 19:25

Post autor: Adam_Małysz »

Okazjonalnie kupiłem MIDIKANI 800! :) W jakiej kolejności mam ułozyć media filtracyjne? Posiadam zeolit, ceramikę, gąbkę i fizelinę.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja bym dał od dołu do góry: gąbka, fizelina, ceramika, zeolit lub pominąć zeolit i na jej miejsce jeszcze dopakwać ceramiki.
Adam_Małysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018 19:25

Post autor: Adam_Małysz »

Myślałem prawie jak Ty, tylko że fizelinę dał bym na koniec, ponieważ zaraz po gąbce mogły by być jakieś zanieczyszczenia i mogła by się ona szybko zapchać, a za ceramiką i zeolitem już nie powinno być żadnych syfów. Dobrze myślę ? :)
ODPOWIEDZ