[240L] zapuszczony zieleniak

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Pshemko Brasil pisze:Co to za roślina po lewej stronie, trochę z tyłu?
Czesc

Ten chwast, o ktorym wspominasz to: Nymphoides hydrophylla odmiana Taiwan. Dostalem ja kiedys gratis jak kupowalem sole nawozow i przyszla taka biedna i mala ze myslalem ze zaraz zgnije, ale jak widac sie troche wyrobila i czeka powoli na koszenie.

A z tymi brzankami to jest tak ze to sa straszne glodomory, wystarczy przejsc obok zbiornika i juz sa przy tafli wody z mysla ze bedzie jedzenie. Bardzo lagodne i spokojne rybki, czesto sie ganiaja i sa malo upierdliwe dla innych mieszkancow. Ja mam dwa gatunki brzanek: wysmukle i odeskie i oba gatunki swietnie sie dogaduja.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Więc twoje brzanki to tak trochę jak moje MacGyvery (Tetra Azul). Cały czas zawieszone pod taflą w czekiwaniu na jakiś kąsek do pożarcia.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dawno nic nie bylo to pare zdjec roboczych. Dalem ciala bo przez prawie tydzien lalem zamiast mikro ferropolu, ktory dozuje 2x dziennie to lalem nieswiadomie 2x makro green + jeszcze normalnie makro co leje :| Skaplem sie jak mi zapylilo szybe czolowa po przedawkowaniu azotu z tego makro green. Mam nauczke zeby nie trzymac nawozow w jednakowych butelkach.

Nic nie robione od dluzszego czasu, troche Stellatusa obcielem bo zle sie rozrastal i dostal kolejna szanse sie poprawic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ściemniasz coś z tymi glonami.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Troche sie zielsko zaczelo panoszyc :)

Obrazek
lewockir
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2017 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lewockir »

mam nadzieję, że nie będziesz zły ale ustawiłem sobie na tapecie zdjęcie Twojego podwodnego świata...
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Jaki uroczy trawniczek <3
A Lotos jak się rozłożył.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

lewockir pisze:mam nadzieję, że nie będziesz zły ale ustawiłem sobie na tapecie zdjęcie Twojego podwodnego świata...
Dziekuje i bardzo mi milo z tego powodu. Postaram sie zrobic lepsze zdjecie po serwisie, nie uzywajac do tego telefonu.
michelle1992 pisze:Jaki uroczy trawniczek <3
A Lotos jak się rozłożył.
Dziekuje pani Michalino, trawnik juz dawno nadaje sie do obciecia, a z tym lotosem to jest tak ze to jednak nie jest Lotos he he :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No to teraz pojechałeś po całości
Cud miód malina.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dziekuje, zbiornik zajmuje sie sam soba juz na takim etapie, a wlasciciel ma relax :mrgreen:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Właściciel strzelaj zdjęcia na tapety lub sprzedaż je producentom nawozów dla reklamy ich wyrobów :wink:
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

MarJan pisze:Właściciel strzelaj zdjęcia na tapety lub sprzedaż je producentom nawozów dla reklamy ich wyrobów :wink:
Dzieki. Powiem szczerze ze przestalem juz kupowac drogie specyfiki, od jakiegos czasu jade juz tylko na tanich solach z alledrogo, jedynym wyjatkiem jest mikro Ferropol z JBL, ktory uwazam za wysmienity produkt i dozuje na noc po 3ml dziennie non-stop. Byc moze kiedys sie przesiade na Intermag ale za slaby jeszcze jestem zeby siegnac po niego, ludzie chwala go i przeklinaja wiec strach bierze gore.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

mark ale masz naprawdę rękę do prowadzenia tego szkiełka,aż się oko cieszy.ja też stosuję ferropol ale tylko do podmienianej wody raz w tygodniu. :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dzieki za mile slowa. Ferropol robi prawdziwa dobra robote jesli chodzi o mikro to fakt :)

Niechce cie namawiac, bo nieznam biologi twojego zbiornika ale lepszym rozwiazaniem wg mnie jest podawanie malych dawek na noc codziennie zapewniajac dostep do mikro elementow non-stop.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Taki maly sobotni updejcik zieleniaka. Generalnie straszna nuda, nic sie nie dzieje, ryby sobie plywaja, krewetki cos tam z roslin wpierdzielaja i tak mija dzien za dniem jak w czeskim filmie.

Obrazek
ODPOWIEDZ