Elektrozawór 2V08

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Elektrozawór 2V08

Post autor: Rezz »

Witam na forum :)

Chciałbym zapytać, czy ktoś używa może takiego elektrozaworu? Z opisu wynika, że pobiera 5.5W. Brak kabelka ale to nie problem, w domu się wtyczek wala :)
http://allegro.pl/elektrozawor-powietrz ... 5306493012

A jeśli nie ten, to który będzie lepszy z tych dwóch?
http://allegro.pl/progrow-elektrozawor- ... 02229.html
http://allegro.pl/aqua-art-elektrozawor ... 43701.html
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

moim zdaniem wybór jest oczywisty - ten z pierwszego linka
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja bym raczej poszedł w bvm 61212,choć cena wyższa to ma bardzo dobre opinie.podpytaj Raoriego,on go używa od jakiegoś czasu
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

goldi_ pisze:moim zdaniem wybór jest oczywisty - ten z pierwszego linka
A dlaczego?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

dltego że to nie akwarystyczna zabawka tylko zawór przemysłowy - to raz
a dwa dlatego że dokładnie te zawory pracują w lini technologicznej i żaden z 24 zaworów od ponad 2 lat nie padł mimo ze niektóre z nich właczają sie nawet po kilkaset - kilka tysiećy razy na dobę ( kto by to policzył . Oczywiście w moich akwariach też .

Tamte droższe są z niższej półki , mają wkręcone złaczki i jako akwarystyczne mają ekstra marże
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

goldi_ pisze:dltego że to nie akwarystyczna zabawka tylko zawór przemysłowy - to raz
a dwa dlatego że dokładnie te zawory pracują w lini technologicznej i żaden z 24 zaworów od ponad 2 lat nie padł mimo ze niektóre z nich właczają sie nawet po kilkaset - kilka tysiećy razy na dobę ( kto by to policzył . Oczywiście w moich akwariach też .

Tamte droższe są z niższej półki , mają wkręcone złaczki i jako akwarystyczne mają ekstra marże
O! I to jest opinia która jest na wagę złota. Czyli u Ciebie w pracy ciągłej przy akwarium nie grzeją się za mocno? A jak z hałasem?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

każdy zawór trochę sie grzeje - te w dokumentacji mają pracę w temp. max 55stC więc w "normalnym otoczeniu" nie mają prawa padać . Zresztą te same cewki stosowane są w mienne na wtyczki wiec w każdej chwili jedna śrubka i wymiana cewki np na inne napięcie .
sam zawór w stanie ustalonym jest bezgłośny jednak jak prawie każdy w momencie zmiany stanu wydaje "klapsa" . Spotkałem sie z delikatniejszymi od tego modelu ale odgłos przełącznie mimo wsyzstko nie jest dokuczliwy o ile nie dochodzi do flapowania .
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ja tez kiedyś kupilem tańszy grun system (w takiej właśnie cenie jak na tych aukcjach). Był zawodny, nawet dość mocno. Dwa razy prawie zagazowałem ryby, bo sie zacinał w pozycji „otwarty”. Teraz mam BMV 61212 i odokąd go mam, zapomiałem, że stosuję CO2 z butli. Czasem tylko patrzę, czy sie gaz nie kończy. Na temat tych z linków nie wiem nic niestety.
Obrazek
[126L] Dżungla
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

Ok to już wiem wszystko. No, że przy przełączaniu słychać, to wiem, taka natura elektrozaworu. Aby bez przerwy nie buczał. Czyli nie widzę sensu płacić ponad 2x tyle za ten bmv. Dzięki :)
ODPOWIEDZ