Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[200litrów] początek przygody z akwarystyką
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek86

PostWysłany: 14 Cze 2018 8:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

POMOCY!!!

Niestety pojawił się pierwszy problem... Mój zbiorniczek zrobił się strasznie mętny. Niektórzy bardzo się ucieszą bo prawie zamku nie widać Very Happy

Wczoraj wsadziłem nową roślinkę, lewy narożnik, 2 sztuki "Kryptokoryny". Dzisiaj niestety akwarium wygląda bardzo źle. Rano trochę panikowałem, wyjąłem korzeń, moczy się oddzielnie w wiadrze. Do korzenia chciałem przyczepić "Anubiasy", ale na dzień dzisiejszy schodzi to na drugi plan. Roślinki wyjęte z podłoża, zamieszkują zamek. Kokos o dziwo już nie pływa.

Pomóżcie proszę co mam zrobić dalej. Podmienić wodę? Zostawić w spokoju? Co z filtrem, czy taka zupa mu nie zaszkodzi?

temperatura zbiornika 25 stopni

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 14 Cze 2018 9:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uzbroić się w cierpliwość i dać zbiornikowi dojrzeć Smile
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 14 Cze 2018 9:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmętnienie jest normalne. Nic nie rób, nie panikuj, zostaw akwarium żeby dojrzało minimum dwa tygodnie.

I dolej wody do zbiornika, żeby jej poziom był na równi z krawędzią pokrywy.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Maciek86

PostWysłany: 14 Cze 2018 9:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie zaraz chowam korzeń z powrotem. Spróbuję tylko przyczepić do niego "Anubiasy". I zostawiam tak jak piszecie.

Chciałbym wszystkim Wam gorąco podziękować za odpowiedzi i zainteresowanie wątkiem. Jest mi niezmiernie miło czytać wsze odpowiedzi/opinie i fajnie jest wiedzieć, że zawsze mogę liczyć na pomoc oraz wsparcie. Brawo
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 14 Cze 2018 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim nie grzebać już w akwarium i cierpliwości a wszystko się ustabilizuje.
M.M
Powrót do góry
Maciek86

PostWysłany: 18 Cze 2018 8:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mała aktualizacja,
dzisiaj mija tydzień od założenia akwarium. Woda na całe szczęście odzyskała przejrzystość, aczkolwiek wydaje mi się że ma lekko żółtawy odcień. Kilka roślin dosadziłem w piątek i od tej pory nic już nie ruszałem. Uzupełniłem też wodę do poziomu pokrywy tak jak radziliście i faktyczne akwa wygląda lepiej.

Pojawiła mi się na powierzchni żwiru jakaś taka dziwna "galareta/błona", co to może być i czy bardzo martwić się tym?

Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 18 Cze 2018 8:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładnie ładnie. Ale ten zamek hmm schowałbym go lekko za roślinami taki wiesz opuszczony i zarośnięty
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 18 Cze 2018 9:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ładny tygrys Very Happy
gluty zostaw póki co, jak będzie wyglądać na plagę [całe dno będzie chciało ogarniać] to się zastanowimy co z tym zrobić- póki co nic nie ruszać i podziwiać tego typu zjawiska Wink

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Maciek86

PostWysłany: 18 Cze 2018 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale co to może być - ten "glut"? Na razie nic nie ruszam. W piątek dosadziłem ostatnie rośliny i na razie koniec. Chociaż akwarium robi trochę wrażenie pustego. Ale w centralnym punkcie chciałbym jakąś taką ładną roślinkę, nazwijmy to reprezentacyjną, taką która będzie lekko się odcinać od całości. I na razie nie wiem co. A także zastanawiam się nad obsadzeniem pierwszego planu, szczególnie okolicy zamku, ale też nie wiem jeszcze czym. Może coś podpowiecie?

Co do tygrysa, to też go lubię Very Happy
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 18 Cze 2018 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może właściciel zamku.
https://www.youtube.com/watch?v=1--_P9YmtOk
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 18 Cze 2018 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Galaretka na podłożu może pochodzić z korzenia, ale może być również początkiem rozwoju sinic. Pousuwaj ją jak możesz najdokładniej odmulaczem.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 18 Cze 2018 18:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem takie same gluty. Najpierw je trzymałem, ale potem odsysałem je wężykiem. Nie pytałem kto zacz. Wg mnie odessij gluta.

Ładne akwarium. Bałbym się, że kamień spadnie i rozbije szybę. Zamek jest jeszcze całkiem nowiutki, księżniczka się pewnie cieszy. Osobiście wolałbym jednakże wstawić Moai z wyspy wielkanocnej, na aliexpress są. Kiedyś wstawię, bo mi się podoba taka idea.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek86

PostWysłany: 18 Cze 2018 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już zamówiłem odmulacz na Allegro. Mam nadzieję, że w środę dotrze i będę gluta odsysał. Co do kamienia, jest solidnie umocowany, poza tym mam nadzieję że niebawem go wyciągnę, ponieważ robi za dociążenie korzenia. Całość zabezpiecza kokosek, na którym opiera się korzeń i częściowo kamień właśnie. Tak więc jestem spokojny i starałem się dobrze przemyśleć temat zabezpieczenia kamienia. Co do zamku, ja się już przyzwyczaiłem i mnie się w sumie podoba. Będę chciał go lekko cofnąć i posadzić przed nim jakąś trawkę aby lekko go przykryła. Ale na razie nie chcę nic ruszać, niech sobie zbiorniczek dojrzewa.

Razem z odmulaczem zamówiłem też testy JBL 6in1. Zobaczymy jak wyjdą parametry wody.
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 18 Cze 2018 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no,wygląda coraz lepiej,tymi glutami się nie przejmuj zbytnio ale możesz również odsysać też wężykiem od spuszczania wody,takim np.do napowietrzacza 4/6 Wink
M.M
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 19 Cze 2018 0:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek86 napisał:
A także zastanawiam się nad obsadzeniem pierwszego planu, szczególnie okolicy zamku, ale też nie wiem jeszcze czym. Może coś podpowiecie?

Eleocharis parvula czyli ponikło maleńkie

Ja zabezpieczam kamienie trytkami- na sztywno związane, później cążkami pyk.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: