[54L] Otoskowo towarzyskie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

lewockir pisze:Jest obłędnie co to za rośliny prawy przód i taka zakręcona 😀
Dzięki za miłe słowa. Całkiem z przodu ta z małymi listkami to Hemianthus callitrichoides 'Cuba', zaraz z tylu troszkę większa to Staurogyne repens. Ta zakręcona to moja jedna z ulubienic, Crinum calamistratum - Krynia Rzemieniolistna 😀👌
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

lordnero11 pisze:Świetny baniaczek !!! Pozazdrościć. A co to za roślinka na pierwszym planie z lewej strony ??? :)
Dziękuje za pochwałę, a co do roślinki to jest to Eriocaulon cinereum.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

MarJan dziękuje 👍😁
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Kapitalny zbiornik, gdybym mial skrzela chcialbym w nim poplywac :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mark_farina pisze:Kapitalny zbiornik, gdybym mial skrzela chcialbym w nim poplywac :mrgreen:
:D Być może będziesz miał okazję :D :D Dzięki.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Pierwsza klasa, ładne rośliny. Jest cudnie.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Raori pisze:Pierwsza klasa, ładne rośliny. Jest cudnie.
Dzięki wielkie :D Miło jest słyszeć tyle pochwał od was wszystkich, teraz wiem że nie tylko mi i mojej rodzinie się ten zbiornik podoba i że opieka nad nim nie idzie na marne. Jeszcze raz wszystkim dziękuję :)
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Kapitalny zbiornik, widać dobrą rękę i oko.
Zazdroszczę, że potrafisz się tak ładnie "zmieścić" w tym litrażu - ja próbowałam a po wielu planach i tak zamiast ładu i harmonii mam "artystyczny nieład" :D
Tutaj wszystko tak schludnie, poukładane...
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

michelle1992 Uwierz mi że bardzo, bardzo chciałbym się przenieść do większego zbiornika, jest w planach 200 L, ale to jeszcze trochę czasu minie. Tam to dopiero będę "grzebał" :D :D
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Trex, czy można prosić o jakąś powakacyjną aktualizację? Właśnie przejrzałam Twój dziennik od początku do końca i muszę powiedzieć, że niesamowitą przemianę przeszedł ten zbiornik. Od samego początku było bardzo estetycznie i ładnie, ale te ostatnie zdjęcia z czerwca to bajka, nic tylko sobie ustawiać jako tapetę :) Ciekawi mnie, czy coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Nir dzięki wielkie, cieszy mnie że Ci się bardzo podoba :D Co do zbiornika, to cały czas się zmienia, nie mogę przestać w nim grzebać, przesadzać, przestawiać itp. zawsze coś można poprawić, ulepszyć, zapewne wiesz jak to z tym hobby. Od ostatniej aktualizacji też trochę się zmieniło. Doszedłem do wniosku, że 54 L akwarium jest stanowczo za małe do roślin, które posiadałem i dlatego pozbyłem się w większości największych roślin. Z dużych zostawiłem tylko Pogostemon Erectus, aby obsadzić sam tył. Z czerwonych roślin została tylko Rotala Wallichii. Reszte akwarium zdecydowałem się obsadzić roślinami tzw. drugiego planu i moim zdaniem to jest właśnie max. na jakie rośliny powinno się stawiać w akwarium podobnych rozmiarów. Doszła także Eriocaulon sp. "Vietnam" Praktycznie zrobiło się tylko zielono.
No i za filtrację teraz odpowiada Fluval 206.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Akwarium piękne, ale wcześniej bardziej mi się podobało bo było tak bajkowo-cukierkowo ;)
Twój temat przeglądałem wielokrotnie i cały czas mnie zadziwia jak można zrobić coś tak pięknego w tak małym akwarium?
@Trex, prowadzisz może jakieś korepetycje z roślinności akwariowej?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

pimowo Dzięki. Ten zbiornik, jest za mały na rośliny które posiadałem, w odległych planach jest zbiornik min. 200 l i wtedy wrócę do "bajkowo cukierkowego " świata. :D :D

Korepetycji nigdy nie udzielałem, ale w miarę możliwości mogę coś podpowiedzieć, doradzić itp. Ekspertem się w tej dziedzinie się nie czuję, ale w miarę możliwości jestem do usług. Dużo eksperymentuję we własnym zakresie. dużo mi pomogli użytkownicy tego forum i dlatego także chciałbym przekazywać wiedzę "potrzebującym".
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018 21:27 przez Trex, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Aż strach się bać co to będzie przy takim dużym zbiorniku. To już nie będzie bajka, a cała wielka baśń ;)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

A mnie się podoba tak jak jest teraz :wink: Jest bardzo ładnie, gratuluję.
ODPOWIEDZ