Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112] - Dziennik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lordnero11

PostWysłany: 31 Maj 2018 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super akwarium Smile Też walczę z krasnorostami, i też pojawiły mi się po zmianie aranżacji/ruszaniu podłoża... innej przyczyny na razie chyba nie znalazłem Razz

PostWysłany: 31 Maj 2018 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile Doszło jeszcze kilka malutkich korzeni i kilka Anubiasów, za jakiś czas znowu dodam zdjęcia, muszę się jeszcze nauczyć ładnie przycinać roślinki i już będę zadowolony.

Na Krasnorosty właśnie zacząłem dozować większe ilość Carbo, będę obserwował i napiszę na forum.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lordnero11

PostWysłany: 31 Maj 2018 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nic nie przycinam Razz Nie mam na czym się uczyć, wszystko rośnie bardzo powoli albo stoi XD

PostWysłany: 31 Maj 2018 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja teraz stosuję tzn w sumie uczę się dopiero nawozić, co prawda używam gotowych nawozów jak na razie i wyciągam wnioski, największy wzrost tak na prawdę uzyskałem jak do nawożenia nawozami gotowymi dodałem CO2 z bimbrowni, nawet monte carlo co u mnie rosło tak jakby mu się nie chciało powoli robi ładny trawniczek.

Zastanawiam się też nad dołożeniem 1 świetlówki jeszcze albo jakiegoś światła led, tylko nie wiem czy warto mieszać T5 z Led?
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 31 Maj 2018 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dozujesz CO2 ? w sensie ciągle ? jaki dyfuzor itp. ?

PostWysłany: 31 Maj 2018 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem sobie amatorską aparaturę z dwóch butelek, bimbrownia do akwarium, dyfuzor mam z ceramiki, jak na razie chodzi bardzo dobrze, zamówiłem sobie dodatkowy z kostki lipowej i wtedy porównam jak się ma do ceramiki.

Zacier to taki standardowy, nic nie zmieniałem z receptury którą znalazłem w internecie.

Dozuję non stop, nic złego się nie dzieje ze zwierzakami.
Powrót do góry
lordnero11

PostWysłany: 31 Maj 2018 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytam bo jakiś tydzień temu, może dłużej, sam zrobiłem taką bimbrownię Razz Za dyfuzor służyła mi końcówka strzykawki wypełniona lipą Very Happy ale na noc wyciągałem ją z akwarium, rano wsadzałem z powrotem. Dzisiaj zamontowałem szklaną końcówkę z ceramiką + koło butelki zaworek na dwa wyjścia - myślałem że zamiast wyciągać końcówkę, będę zamykał dopływ do niej CO2, a "uwalniał" na zewnątrz drugim wyjściem, żeby się w butelkach nie zbierało Very Happy Nie wiem jak to ocenić ^^

PostWysłany: 05 Cze 2018 21:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja wątku:

Nadal walczę z krasnorostami, widac poprawę, dawkuję 3x zalecana dawka carbo.

Mam pytanie - czy są jakieś rośliny 1-2 planu o kolorze innym niż zielony rosnące przy świetle 0,5W i dosyć łatwe w uprawie? Możecie coś polecić?

Edit: Można łączyć świetlówki T5 z T8? Nie wypłynie to negatywnie na rozwój roślin?
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 16 Cze 2018 16:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja.

Zdecydowałem się na akwarium z aranżacją trójkąta, jednak coraz częściej myślę o restarcie zbiornika, nie dlatego że mam z nim problemy z utrzymaniem roślinek, wysyp glonów czy częsta śmierć zwierząt, posiadam już troszkę wiedzy na temat roślinek, aranżacji i chciałbym stworzyć zbiornik który byłby zrobiony w miarę profesjonalnie jeśli chodzi o aranż.

Chodzi mi tylko o zmianę aranżu, nie ukrywam że zmienianie aranżacji wraz z wodą w akwarium jest dosyć uciążliwe, na sucho byłoby znacznie lepiej i profesjonalniej, czy w takim przypadku naruszę bardzo biologię akwarium i będę musiał czekać aż się wszystko ustabilizuje? Oczywiście woda z akwarium byłaby nie zmieniana.

Proszę o pomoc.
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 16 Cze 2018 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK napisał:
Mam pytanie - czy są jakieś rośliny 1-2 planu o kolorze innym niż zielony rosnące przy świetle 0,5W i dosyć łatwe w uprawie? Możecie coś polecić?

Mozesz sie pokusic o Ludwigie super red odmiana mini, jest to kosmopolityczna odmiana tej zwyklej ale w wersji miniaturowej i nie ma duzych wymagan wiec powinna rosnac zdrowo. Lubi to co zwykla odmiana i mozna ja ciac aby zrobila sie gesta, oczywiscie przy zelazie +0.5ppm bedzie czerwono/bordowa.

Jest tez opcja z Alternanthera reineckii odmiana mini, ktora lubuje sie w zyznym podlozu, lubi zelazo/potas ale moze byc bardzo kaprysna i nawet do miesiac sie aklimatyzowac. Jesli trafisz na wersje emersyjna to roslina w wodzie Ci zdechnie, by po miesiacu sie odrodzic ponownie, dlatego ze w azji sadza je w doniczkach i wysylaja do europy i sa sprzedawane jako akwariowe.

Ta pierwsza powinna z powodzeniem rosnac, ta druga rowniez ale moze byc bardziej problematyczna.
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 16 Cze 2018 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z reineckii mini można spróbować też z invitro
M.M
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 20 Cze 2018 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja wątku + zdjęcia nowej aranżacji

Akwarium przeszło zmianę aranżacji, jest stary piach + trochę nowego i stara woda, mam nadzieję że nie zaburzyłem jakoś mocno biologii zbiornika jednak chcę się nauczyć tej "pięknej" strony akwarystyki, chodzi mi po głowie kupno drugiego szkła w którym bym tylko tworzył aranżacje i trzymał ewentualnie ślimaki i krewetki, około 60L

W głównym zbiorniku zredukowałem ilość roślin oraz zwierząt.

Obsada:
15x Neon Czerwony
6x Modrook Gertrudy
1+3 Gupik Endlera
1x Bojownik

Zdjęcia:

Proszę nie zwracać uwagi na grzałkę i dyfuzor, będą schowane.

Co jest źle według mnie:

Aranżacja powinna być bliżej szyby, za pewne jak się rozrośnie pojawi się tam duży heniek albo rotala.

Zbyt duża warstwa piachu.

Czego brakuje:

1. Talentu Very Happy

Jest to pierwsza aranżacja z której jestem w miarę zadowolony.
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 20 Cze 2018 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ladnie wyszlo, jak zarosnie bedzie mozna formowac i nadawac kierunek dla roslin.
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 21 Cze 2018 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, trzymam kciuki za dużego henia, jak się uda go utrzymać to będzie idealny na boki akwa.

Za około 5 miesięcy powstanie kolejna aranżacja, chyba że dopadnę wcześniej drugi zbiornik.
Powrót do góry
AleksanderK

PostWysłany: 26 Cze 2018 13:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja:

Duży Hednio o dziwo nie umarł, jest z boku akwarium więc rośnie jak rośnie.
Monte Carlo rośnie bardzo ładnie, jedyne zastrzeżenie mam do rotali, myślałem że będzie lepiej a jest jakaś tak bidulka.

Myślę nad zmianą światła, znalazłem fajną belkę na 3 świetlówki T5 24W, moje pytanie czy lepiej mieć 3 jednakowe świetlówki czy np 2 takie same z przodu i z tyłu a w środku inną?

Np Grolux Sylviana w środku a na tył i przód aquastar T5

Byłoby 8500 środek i tył i przód 10 000 - barwa światła, nie wiem czy nie lepiej na środek 8500 a tył i przód 6500 czy to ma duże znaczenie?

Aktualnie mam jedną świetlówkę 8500 a drugą 6500 były w belce już od razu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Skocz do: