Wciąż mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Witajcie,
mam jedno pytanko, nie wiem w jakim dziale powinno byc.

Obecnie mam w moim 54 l akwarium 6 krewetek Amano oraz 12 Razbor Galaxy i to wszystko, nic wiecej juz nie dokladam.
Paramety wody sa ok, mieszkancy zadowoleni, trwaja gody, nawet szybko sie zaakliatyzowaly, myslalam ze beda dlugo siedziec w ukryciu ale juz w pierwszy dzien rybki plywaly po calym zbiorniku, uporaly sie z robaczkami.

Co moze rosnac na korzeniu wsadzonym do wody, czy to korzen puscil jakies swoje odnogi, czy to jakis pasazer na gape i czy to moze zagrazac mieszkancom? BARA?
Zdjecia:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/40a6c48b3c188eec
https://m.fotosik.pl/zdjecie/e4d3b942e8a8ed49

Sorry za zla jakosc zdjec ale niestety tylko takim aparatem dysponuje.
Bede wdzieczna za jakas podpowiedz. Dzieki
Pozdrawiam
katee_1
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Słaba jakość zdjęć, ale postaraj się to coś usunąć. Bo albo to odrosty korzenne albo grzyby. Jedno i drugie niepożądane.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

co to jest za korzeń i czy wyparzałaś go przed włożeniem do akwarium.wygląda mi to na jakiś rodzaj grzyba bo na pewno nie pleśń która jest nie szkodliwa dla życia i potrafi pokazać się na korzeniu w początkowej fazie.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz.
Korzen gotowal sie w wodzie z sola 30 min przed wlozeniem, niestety nie wiem co to za rodzaj korzenia.
Rurka tego nie moglam odciagnac bo jest przyrosniete, misze to chyba zeskrobac czyms.

Dzieki
Pozdrawiam
katee_1
ODPOWIEDZ