[126L] Dżungla / Sandy Beach.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A zatem: kupiłem wodę utlenioną, strzykawkę i igłę, a następnie nie użyłem ich.
Prezes Wojtas i Krzych radzą w te pędy nie robić kompletnie nic. To nie zrobiłem. Jak radzi Prezes Bara, nie zrobiłem też żadnych badań wody.
Wybieram mechanicznie sinice, i wyłączyłem jedną lampę. Tą 6500K. Idzie tylko na 8000K Plant i jest coraz lepiej. Sinice wciąż jeszcze są. Ale się redukują. Za mocno świeciłem. Wykarczowałem też sporo Pogestemona Erectusa i wywaliłem prawie całą Rotalę. Za roślinę nawodną, rzucającą cień dla ryb, robi Ludwiga Respens. Innej nie mam już wcale.
Tutaj stan na teraz, mała fotka, bo się pokój odbija.

Obrazek

Na gwarancji wymieniałem grzałkę. Z poprzedniej zeszła farba, prawie w całości. Ta jest nówka. Aquael robi serwis od ręki.

Wczoraj zmarł jeden neonek Innesa.

Rozważaliśmy dzisiaj z synem zamknięcie produkcji świniowatych i otwarcie produkcji ogonków. Znaczy zbrojników.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Akwarium zaczyna wyglądać znowu po ludzku. Jak na moje akwarium znaczy, czyli glony dość obficie.

Otóż byłem proszony o fotkę zbrojnika...
Wiele osób zastanawia się co też zbrojnik ma tam w środku. To ciekawe zagadnienie i można posiłkować się fotkami, ale nie wyczerpuje to bynajmniej tematu. Może w zakresie fizjonomii nieco rozjaśnia sprawę, ale z pewnością nie w zakresie metafizyki. Tutaj widać wyraźnie, że zbrojnik żarł coś. Je różne rzeczy, widać nawet jedną kulkę ikry Kirysków Prosięcych, które to dzisiaj uprawiają Świni Kłąb. Jedną turę napełniania płetw samica Beka, wykonywała w Krzaczkach Pogeshtemona Helferis tuż za zbrojnikiem. Pewnie coś jej uciekło. Każdemu by uciekło, jakby go napadł zbrojnik, co też miało miejsce chwilę wcześniej. Imć Ogonek (zbrojnik) z wielką lubością napada na świniowatych, czyniąc popłoch i zamieszanie.
Obrazek

A tutaj daaaaaaaaaawno nie publikowana "krewetka poranna" (nieco zamazana, bo nie chciałem rozpraszać świniowatych dopalając większą ilością światła):
Obrazek
Zadziwiające jest to, że dzisiaj widziałem jak samica Neona Czarnego żre krewetkę. Nie wiem jak do tego doszło, ale na moich oczach połykała (ledwie ledwie) głowę z czułkiem. Wnioskuję, że młoda krewetka (z miotu w Dark Matter) pływała sobie tam i siam i przypłynęła w złe miejsce o złym czasie.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Miała być chyba samica.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Różne rzeczy się nam wydają, już wcześniej ustąpiłem Ci pola w tym zakresie jako znawcy i dłuższy okres czasu nie piszę o Ogonku jak o samicy.
:mrgreen:
Ma 8,5 cm obecnie i rosną mu wąsiska.
Zwiódł mnie brak wąsów, ale to była po prostu jeszcze za młoda ryba. Nie znam się i tyle w temacie.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Jezeli masz juz strzykawke i wode utleniona , to powinienes jednak popelnic jakis malutki eksperymencik .... a co tam . Gdzie te glony ? - moze jakies zblizenie ???
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ależ proszę bardzo, oto one:

Tutaj po jednym dniu od czyszczenia sinice na powierzchni (Ludwiga Repens robi u mnie za roślinę powierzchniową i daje cień dla ryb):
Obrazek

I takie inne:
Obrazek

Obrazek

Na razie nic tam wlewać nie będę, jak jest świeża ikra.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Raori miałem trochę tych glonów z drugiego zdjęcia. Wpuściłem otoski. I wszystko zjedzone. Czyszczenie biologiczne heh.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

U mnie Otoski nie dadzą rady.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

U mnie zielone włochy pożera wypożyczona kosiarka. Gruba się zrobiła, zielonego uścierstwa jakby mniej - więc chyba jej smakuje ;)

Sinic nie mam już żadnych od czasu jak poprawiłem cyrkulacje i oświetlenie no i po walce z H2O2.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Pierwsze badania od 1914r...

29.07.2018.
Temperatura 28°C
pH: 6,8
GH: 12
KH: 6
NO3: 10
PO4: 0,25


Mam taki plan, żeby zrobić dzisiaj podmiankę na chłodniejszą wodę.
Ma to sens.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Podmianka zawsze ma sens ale chwilowe ochladzanie juz nie .
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

hej.nie było mnie dwa tygodnie.w te upały u mnie w akwa temp wyskoczyła prawie 31* i załączyłem na stałe dodatkowe napowietrzanie.zbytnio po rybach nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych i po podmianie było na trochę 27 i z powrotem poszła w górę.w tej chwili spadła do 26.5*.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

U mnie wyskoczyło max na 28.
Na regularny rejestr kirysków Spiżowych wszedł kolejny mały prosiaczek. Ma jakies półtorej centymetra. Zatem z całą pewnością jest ich teraz 10. Nie wiem ile jest tych co ich jeszcze nie widać...
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

szalejesz z tymi kiryskami.mnie na razie jedynie co to udało się dorobić małych helenek i duużo krewetek red :) jakiś czas temu otoski nosiły ikrę ale niestety nic z tego nie wyszło
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Czy ktoś chce Kiryski Spiżowe może?

Aktualizacja.
Obrazek

Kiryski rozmnażają się jak głupie. Świeża ikra widoczna w lewym górnym rogu - jakby ktoś pytał. Stan tak jakoś chyba już powyżej 10 sztuk. Jeżeli przyjąć, że przeżywa jeden kirysek na dwa mioty, to w kolejce i tak jest ich jeszcze ładnych kilka sztuk - takich co ich nie widać, a potem łup - wypływa mała gadzina z krzaków - tak od razu z 1,5cm. Chociaż chyba w sumie małe prosię, a nie gadzina.

Wymieniłem wczoraj kokosy na nowe, zbrojnik się bardzo ucieszył.
Wyciąłem pół lasu zielska. Łącznie z 2x Carymbosa - które robiły za rośliny pływające dające cień. Za chwilę będzie taka Ludwiga.

Dzisiaj wprowadziłem na stan nowy trawnik oraz tak z 30 krewetek, celem odnowienia populacji (którą zmasakrowały skutecznie Pielęgniczki Boliwijskie). Lubimy krewetki. Ma ich być dużo.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ