Filtracja - 240L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Filtracja - 240L

Post autor: AleksanderK »

Witam,
czy do litrażu 240L koniecznie musi być kubełek czy mogą być np dwa filtry kaskadowe FZN3?

Jeśli kubełek to jaki jest godny polecenia w przystępnej cenie?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Kto co lubi,ja mam tylko wewnętrzny :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hmm, mam jeden FZN3 i Pat Mini :D Ale to chyba za mało na 240L, może obejdzie się bez kubełka :D

Chociaż spotkałem się z opinią że kaskada to zabawka a nie filtr, jednak chyba dokupię drugą i powinno być ok.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Jaką obsadę planujesz? Wielkość akwarium ma mniejsze znaczenie, ważne ile i jakie zwierzęta w nim zamieszkają.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Prawdopodobnie:

30x Neon Czerwony
10x Tęczanka Gertrudy
8x Otosek
3+9 Gupik Endlera (3 samce, 9 samic)
1 Bojownik

Kilka ślimaków Helmet i ze 2-3 ampularie
Krewetki red cherry.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AleksanderK Postaw tam jakiś kubełek. Dwie kaskady nie zrobią tego co kubeł i kaskada. Przystępna cena to jaka?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dobrze by było jakbym się zmieścił w 300-350 zł za jakiś co by dał radę z takim litrażem.

Założyłem dziennik to możemy tam przenieść rozmowę, rozważałem 2 kaskady ale jak piszesz że lepiej kubełek to chyba jednak zainwestuję w lepszą filtrację.

Znalazłem w sumie kilka ale nie mam pojęcia czy to są dobre filtry, każdy chwali eheim 2217 do takiego litrażu a to niestety przekracza kwotę którą podałem.

Te które znalazłem:

HW - 302 - tylko cena 150 zł, tutaj włącza mi się alarm bo inne filtry które patrzyłem są przeważnie od około 100 zł wzwyż droższe.

Aqua Nova z serii NCF 1000

AQUAEL Filtr zew. MIDIKANI 800
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AleksanderK w tym budżecie to tylko jakieś chińskie HW 303B. Są tacy co polecają, ja bym nie kupił. Na styk, jako biolog to jakiś Unimax 250 w tym budżecie ale oczywiście lepiej Unimaxa 500. Tylko jak dochodzimy do tego ostatniego to moze jednak dołożyć i Eheima 2273 :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dlaczego byś nie kupił HW?
Zastanawiam się tylko czy pozytywne opinie o tym filtrze nie są wynikiem niskiej ceny przy średniej jakości wykonania, a na wady większość osób przymyka ok czy po prostu ten filtr jest tani i dobry, czy jest tutaj na forum kto posiada filtr z serii HW?

Mam dylemat między HW a Unimax tylko właśnie 250, na styk + kaskada FZN3 dało by radę z 250?

Mam sporo czasu więc będzie wojna w mojej głowie między Unimax a HW :D

Eheim odpada, za drogo, nie jestem jeszcze na tym poziomie aby taki wydatek mógł mi się zwrócić, a jeszcze tak mocno nie pokochałem akwarystyki :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

AleksanderK pisze:Dlaczego byś nie kupił HW?
Bo nie zwykłem ryzykować kiedy 360l może się znaleźć poza akwarium. To oczywiście moje zdanie, czy może ktoś je nawet nazwie uprzedzeniami. Cena nie bierze się z niczego.
AleksanderK pisze:Eheim odpada, za drogo, nie jestem jeszcze na tym poziomie aby taki wydatek mógł mi się zwrócić, a jeszcze tak mocno nie pokochałem akwarystyki Smile
Pomoże Ci pokochać :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

SprawdźEHEIM classic .
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Sprawdź Ikolę, jeśli większe modele są takie same pod kątem użytkowym jak mniejsze, to warto się zastanowić. Mam najmniejszą Ikolę 150 i można o nim zapomnieć (filtr cichy, jak na razie nie cieknie i ogólnie bezproblemowy w obsłudze - czyszczenie to chwila). Do 300 litrów można już kupić za około 300zł.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Prawdopodobnie będzie Eheim 2213 albo Unimax 250 i do tego Kaskada FZN3.

Temat można zamknąć, dziękuję.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

HW prawdopodobnie poleciłby goldi, mój brat ma HW-302 co odkryłem niedawno, nie wiedziałem nawet, że ma akwarium, a ma je dłużej ode mnie i nie narzeka na filtrację...
ODPOWIEDZ