Kupy odchodów :((((

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Kupy odchodów :((((

Post autor: Nirvana »

Od niedawna w moje akwarium tonie w odchodach mimo, że regularnie je odmulam. Wcześniej nie miałam nigdy z tym problemu. Słyszałam żę to wynika z braku bakterii nitryfikacyjnych odpowiedzialnych za rozkład odchodów nie wiem jednak jak moge je pozyskać i jak zapobiec tej pladze :(. Ratunku
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
robaczek
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2006 22:16

Post autor: robaczek »

Mi sie wydaje ze albo masz zaduzo ryb, albo zaczesto karmisz, albo slabo odmulasz. Najlepszym sposobem jest zakup filtra zewnetrznego z filtracja biologiczna (czyli porowate rureczki ceramiczne) gdzie osiedla sie pozyteczne bakterie :)
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

żadan z tych przyczyn mi nie pasuje. Co tydzien odmulam. Ryb mam niedorybienie :). A karmie ostatnio słabo :P
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

A mi sie poprostu wydaje że nie masz ekipy sprzątającej i stąd ten cały kłopot z odchodami.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

brzucho pisze: A mi sie poprostu wydaje że nie masz ekipy sprzątającej i stąd ten cały kłopot z odchodami.
A to jakieś ryby zjadają odchody?? Jakie?
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Niki napisała:
A to jakieś ryby zjadają odchody?? Jakie?

Nie chodziło mi oto że jakieś ryby zjadaja odchody i tylko odchody, ale o ile zauważyłaś w tych akwa nie ma rzadnych ryb typowo sprzątających jak kiryski które polecam lub inne. A jeden glonojad to troche mało jak na akwarium 100 litrów, więc po wpuszczeniu takich rybek znikają resztki pokarmu i innych brudów jakie napewno się pojawią oprócz odchodów :!: [/b]
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

To teraz juz rozumiem o co Ci chodziło, no fakt Nirvana przydały by Ci się jakieś kiryski, czy inne rybki sprzątajace jednak problemu odchodów to raczej nie rozwiąże.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

No a nikt mi nie napisał nic o tych bakteriach nitryfikacyjnych :D Prooosze
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No jak to podstawa akwarystyki. Masz filtr, który pracuje 24h na dobę a w nim z czasem wytwarzają sie w sposób naturalny bakterie nitryfikacyjne. Kwestia teraz czyszczenia filtra, skoro ich nie masz moze za czesto wymywasz filtr i to w wodzie bieżacej (nalezy w tej z podmiany, aby zapobiec wymycia bakterii) albo gdzies indziej lezy problem, aczkolwiek nie wdzie zatem gdzie. Zatem generalnie, w filtrze wytwarzają Ci sie te bakterie i powinny wlywac pozytwnie na Twoje akwarium. Jak wyglądają u Ciebie podminay wody i czyszczenie filtra?

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

a moze byly by tutaj pomocne swiderki ?? ja mam swiderki nawet dna nie odmulam i mam spokoj z tzw strefami beztlenowymi bo te slimaki sa jak dzdzownice i powinny takze odzywiac sie rybimi odchodami :lol: bo wiadomo ze rybki wszystkiego nie przetrawia a slimaczki to z checia zjedza :lol:
a co do tych bakterii to najlepiej gabke filtra jest plukac w letniej badz odstanej wodzie w jakims wiaderku a nie pod kranem ja tam robie i jakos nie mam tego syfku na dnie byc moze to wieksza zasluga swiderkow niz tych bakterii ale ja nie wiem co moze sie dziac w swiecie mikroorganizmow :lol: wiec jedynie hioptetyzuje :lol:
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

te zbrojnik !!!! to jest forum akwarystyczne a nie jakis tam dzial reklam stron internetowych....
i to jeszcze dwa razy wkleil :evil: beszczelnosc!!!!!


Nastepnym razem zamiast pisać 500 postów że ktoś jest taki i taki NAPISAĆ NATYCHMIAST do administracji....
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Hmm w 30 litrowym akwa mojej córci jest niezłe przerybienie , a mimo to kupek sprzątam tyle ile zciągne przy podmianie wody i wszystko jest OK.
Wg mnie aby kup było mnie potrzebny jest lepszy ruch wody.
Świderki łażąc w dnie zjadają część kupek , kiryski szukając jedzenie wzbijają to co leży na dnie do góry, a filtr to wszystko zasysa.
Filtr muszę co tydzień czyścić tak jest zasyfiony.
Spróbuj może wylot filtra skierować jednym strumieniem troche na dół w stronę podłoża aby ruch wody też ułatwiał poderwanie kupek z dna i zassanie ich przez filtr. Ja mam tak u córci i jest wszytko OK.
Szacuneczek Qbas
ODPOWIEDZ