Czy to jest ciąża?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Czy to jest ciąża?

Post autor: bbxdd »

Witam, moje samice gupika Endlera ostatnio są jakieś grubawe. Gdy zaszło nad filtrem małe posiedzenie pisaliście mi, że to może być związane z ciążą. Więc oto samica, która siedziala nad filtrem przyłapana na gorącym uczynku (proszę nie czepiać się, że to krzyżówka):
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c69e86106bd9cb0
Czy jest w ciąży? Jeśli tak, to kiedy wsadzić do kotnika?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
żyworódki są zawsze w ciąży. Nie ma potrzeby odławiania samicy, młode same sobie poradzą, tylko daj im rośliny pływające. Przeżyją najsilniejsze.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Obawiam się, że wolę łowić jedną rybę niż trzydzieści. Nie mam zamiaru robić przerybienia. Młode się wybarwią i idą na sprzedaż. Wiec kiedy odłowić?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem nie odławiać. Młode gupiki nie są ruchliwe i bez problemu przełożysz je do osobnego zbiornika nie wkładając w to wysiłku.

A przekładanie samicy to dla niej wielki stres.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

A mogą przemieszkać w kotniku aż ten drugi zbiornik dojrzeje? Bo ma awarię filtra. Narybki mogą mieć małe problemy z ukrywaniem się. Pistia jest jeszcze młoda, i jej dzieci (po śmierci drugiej pistii cały czas się rozmnaża) mają cztery listki gdy je wypuszcza. Limnophile są jeszcze niskie. Rolę gąszczu przy tafli pełni limnophila, która ciągle wyrywa się z podłoża. Do czasu aż roślinki urosną, Endlerkom się ona podoba (spokojnie, nakupię jeszcze roślinek). Jednak każdy Endlerek co chwila ją przeczesuje. Więcej kryjówek narybki znalazły by dwa cm niżej. Jeśli samica chce je wypuścić nad filtrem, to będą musiały się trochę przepłynąć. Jak to jest z tym jedzeniem młodych? Wszędzie pisze że jedzą, a u nas na forum pisze że nie do końca.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nigdy nie widziałam, żeby gupiki czy Endlery zjadały swoje młode, a wiem coś na ten temat ponieważ prowadziłam hodowlę kolorystyczną gupików przez kilka lat uzyskując piękne samce.

Uważam, że powinieneś zostawić samicę w akwarium ogólnym, podmieniać wodę i zostawić wszystko naturze.
Najwyżej po dwóch-trzech miotach określisz konieczność stosowania kotnika. Ale teraz tego nie rób.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Ta limnophila to juz przeszłość. Akwarium jest gotowe na narybki.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/0b5228a18a328965

Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Roślin jest dużo, ale mam pytanie: czemu nie czyścisz przedniej szyby? Przecież niedługo nic nie zobaczysz w zbiorniku. Przydałoby się użycie najprostszego czyścika...

Te ginące liście żabienicy też warto byłoby gdybyś pousuwał, bo będą się rozkładać i zanieczyszczać wodę.

Zadbaj o to akwarium, zanim pojawią się maluchy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Dobra, szybę mogę wyczyścić, ale kawałek powinienem zostawić, bo im to smakuje... Te ryby jedzą wszystko. Żabienica jest do uratowania.
Pozdrawiam.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Samica na zdjęciu już niedługo urodzi. Patrzę dzisiaj, i pływają narybki! Tamta jeszcze ma brzuszek, więc za chwilę następny miot. Małe bazują w przygotowanej przeze mnie pistii, i wpływają na żabienicę, gdzie każdą rybka uwielbia zajadać glony. Nikt ich nie je, gdy któraś podpłynie do żabienicy i widzi młode to pozwala im jeść z liścia,a sama idzie czyścić szyby. Co te małe jedzą oprócz glonów?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Posyp im bardzo niewielką ilość płatków mocno roztartych w palcach. Możesz również kupić Mikrovit.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany