Elektroniczny Termometr

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Isherwood
Posty: 25
Rejestracja: 03 lip 2018 1:54

Elektroniczny Termometr

Post autor: Isherwood »

Witajcie
Czy polecacie Elektroniczne Termometry?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Używam, ale zintegrowany z komputerem pH. Wygodne rozwiązanie.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja jestem zdania, że elektroniczne termometry są gorsze od rtęciowych do zwykłego codziennego użytkowania. Dlaczego?, rtęciowy zawsze działa i wskazuje dobrą temperaturę, zawsze tak samo. Elektroniczny musi być pilnowany, czy aby na pewno jeszcze bateria ma tyle mocy, by być dokładnym, żeby chociaż miały wskaźnik zużycia...
Do mierzenia gorączki mam takie samo zdanie, podzielam je z żoną, która jest pielęgniarką, mamy oba rodzaje- rtęciowy nigdy nie zawodzi, elektroniczny czasem przy każdym pomiarze pokazuje co innego.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Tradycyjny termometr będzie najlepszy, mam jeden już chyba 15-letni, ciągle dobrze pokazuje (+/- 1*C). Od czasu do czasu porównuję go z regularnie kalibrowanym termometrem, którego mam w pracy.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

MarJan pisze:Ja jestem zdania, że elektroniczne termometry są gorsze od rtęciowych do zwykłego codziennego użytkowania. Dlaczego?, rtęciowy zawsze działa i wskazuje dobrą temperaturę, zawsze tak samo. Elektroniczny musi być pilnowany, czy aby na pewno jeszcze bateria ma tyle mocy, by być dokładnym, żeby chociaż miały wskaźnik zużycia...
Do mierzenia gorączki mam takie samo zdanie, podzielam je z żoną, która jest pielęgniarką, mamy oba rodzaje- rtęciowy nigdy nie zawodzi, elektroniczny czasem przy każdym pomiarze pokazuje co innego.
Gdzie ty masz rtęciowe termometry? Chyba z alkoholem .....
Akwarystyka to fajne hobby :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No ja wiem, że mam jeszcze stary rtęciowy termometr, ale mniejsza o to, po co się czepiać...obecnie rtęć zastąpiono płynnym stopem indu, galu oraz cyny, ale metoda działania i niezawodność jest ta sama- po prostu szkodliwość rtęci do tego doprowadziła [niebezpieczeństwo potłuczenia i rozsypania rtęci, potem kombinowanie "gdzieś miałem w domu siarkę, aby to posypać/zneutralizować"]

Sensem mojej wypowiedzi do zadanego pytania było to, że tradycyjne termometry uważam za lepsze od elektronicznych i wyjaśniłem dlaczego, czy czepialstwo było tu konieczne?Myślę, że autor zrozumiał za pierwszym razem o co chodzi.
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

O jakim ''czepialstwie'' ( fajne słowo ) mówisz? Termometrów rtęciowych nie używa się od dobrych kilku lat więc ..... a co do dokładności to akurat mam odwrotne zdanie - dobrze skalibrowany i dobrej jakości termometr elektroniczny mierzy i pokazuje dokładniej temperaturę. No ale to moja opinia.
Akwarystyka to fajne hobby :)
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja mam w akwarium jeden zwykły żółty i elektroniczny juvel.jeden i drugi sprawuje się dobrze.różnica między nimi jest o około 0.5*. kiedyś zakupiłem 2x aquanova i tych nie polecam bo szybko bateria w nich siada i po pewnym czasie nie uruchamiają się w ogóle.
szklane są w tej chwili na roztworze alkoholu,rtęci od dawna się nie stosuje.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

A ja mam elektroniczny i nie narzekam, baterie wymieniam raz w roku, nie czekam aż sama zdechnie :) Brak różnicy w oznaczeniu temperatury w porównaniu do klasycznego termometru.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
ODPOWIEDZ