Zamiana akwarium zwykłego w czarne wody.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adryan700
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2018 10:35
Lokalizacja: Stalowa Wola

Zamiana akwarium zwykłego w czarne wody.

Post autor: Adryan700 »

Dobry Wieczór.
Chciałem zapytać czy mogę ot tak zmienić akwarium w czarne wody, jeśli jest ono zarybione i jest w nim dość dużo roślin. Boję się iż coś może pójść nie tak, np. rośliny zgniją lub ryby wyzdychają po tak nagłej zmianie.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc. Ot tak ... nie mozna .
Opisz jakie masz akwarium aktualnie : parametry wody , ryby , rosliny .- cos sie doradzi .
Adryan700
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2018 10:35
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Adryan700 »

Parametry wody pH: 6,5 GH i innych nie sprawdzałem bo testy idą w paczce ale rośliny to jakieś anubiasy, rośliny czerwonolistne oraz rośliny unoszące się przy powierzchni pływające również czerwonolistne, roślina coś na kształt morszczynowaty z podłużnymi liściami i inne rośliny obowiązkowe że tak powiem w akwarium. Jestem początkującym akwarystą, a więc mało się znam jak narazie. Rośliny doradził mi akwarysta w sklepie. A ryby to brzanka sumatrzańska x5, brzanka zielona x5, neon inessa x16, bocja x3, kiryski x5, 2x gurami złote, 3x skalary, 3x mieczyki, 4x zbrojniki. Jeśli możesz mi pomóc to proszę.
Akwarium 112L - roślinniak. Pozdrawiam :).
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Aranżację na czarne wody możesz zmieniać to znaczy nawrzucać korzeni, liści...jak masz dużo światła i zmniejszysz jego natężenie to na pewno roślinom się dostanie, zwłaszcza czerwonym, ale jakby nie było w BW raczej czerwonych roślin nie będzie- właśnie głównie mało wymagające, przyczepione do korzeni i pływające...
Ryby też doradził Ci sprzedawca? Straszny miszmasz. Brzanki Sumatrzańskie [te zielone to zapewne też one tylko tzw.mszyste?] potrafią męczyć inne ryby, musisz pilnować czy nie ma agresji w zbiorniku. Ale ogólnie faunę należy uporządkować i pozbyć się ryb skrajnie nie pasujących do warunków i parametrów wody. Podaj jeszcze wymiary zbiornika to może uprościć wybór, bo masz całkiem spore ryby, jak pozwoli się im urosnąć. Bocje jakie, zbrojniki jakie, kiryski jakie?

Mógłbyś opisać dokładnie akwarium i załączyć zdjęcia [wklej do serwisu zewnetrznego, np. fotosik, a tu linki]?
To co by się przydało to wymiary, jak długo zalany zbiornik, jakie jest podłoże [gradacja], parametry wody [kiedy już będziesz miał testy], temperatura, filtracja, oświetlenie...czy zbrojniki mają drewno i wszystko co byś chciał/mógł dodać.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz totalny chaos w obsadzie i ryby które ze względu na całkowicie odmienne wymagania co do parametrów wody nigdy nie powinny być ze sobą trzymane.
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb, jakie wymieniłeś.

Jak duże jest to akwarium? Jakie ma wymiary? Mam nadzieję, że nie jest coś mniejszego niż 200l...

Jakie masz bocje? Jakie kiryski?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ