Roślinki czy pasują do siebie. Porada

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nikomail
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2018 13:05
Lokalizacja: Lędziny

Roślinki czy pasują do siebie. Porada

Post autor: nikomail »

Witam wszystkich jestem nowy. W załączniku baniak 200l 100x40x50 CO2 power led 50w. Prosze O poradę. Co z tymi roślinami robić. Czy to do siebie pasuje. Czego potrzeba a co wyciąć? Zdj po 2 tyg wakacji orzed czyszczeniem i przycinką. Dzięki pozdrawiam
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Wgraj fotkę na jakiś serwis typu fotosik bo nie widać zdjęcia.
nikomail
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2018 13:05
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: nikomail »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2018 20:44 przez nikomail, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

^^
Obrazek
nikomail
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2018 13:05
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: nikomail »

o dzięki grzesi3k wgrał moje zdjęcie jak należy....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czekam na jakieś konkrety: gatunki roślin, zastosowane podłoże, nawożenie, parametry wody...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
nikomail
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2018 13:05
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: nikomail »

A jeśłi chodzi o nazwy rośłin: kryptokoryny, rogatek, mały Heniek trawka parvula, ludwigia microsorium bacopa jakaś rośłinka japońska to ta chuda długa obgryziona z odrostami na szczycie, jeszcze ta paprotkowata z tyłu duża i ta zagloniona sałata w środku (nie podoba mi sie ale jeśli jest dobra dla klimatu akwa to ją zostawię) i jakiś mech cały obgryziony,
Parametry wody- nie mam testó, jedynie wskaźnik pH dla CO2, wode wymieniam co 1-2 tyg.
Rybki : neon czarny ok10 neon inessa ok 20, taki neon złoty chyba ok10 , mieczyki 2, molinezje 3, kosiarki 4, grubowarg zielony 1, barwniaki 2( ładnie wybarwione zamienię), i 5 małych, otoski 2 i zwinniki blehera 5,
nawożenie : CO2, mikro co parę dni makro 1 x/tyg, w podłożu są takie kulki nawozowe, i wrzuciłem ostatnio torf na dno- widać
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Zdjęcia usunęłam, były tak ogromne że rozjedżały forum. Nie wstawiaj podglądu tak dużych zdjęć.

Co to znaczy, że wymieniasz wodę?
Zrób porządek z obsadą. Masz przerybione akwarium, gatunki ryb są źle dobrane, mają odmienne wymagania co do parametrów wody.
Ryby denne wymagają piasku jako podłoża.

Zbadaj parametry wody, dobierz do nich obsadę. A rośliny też mają swoje wymagania...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
nikomail
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2018 13:05
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: nikomail »

Ok. Poprawie sie w sprawie dodawania postów dzięki. Wode podmieniam ok 20- 30l. A jeśli chodzi o obsade i rośliny to wlasnie o to pytam co do siebie nie pasuje. Jedyne co moge zmierzyc to pH ok 6.8. . pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To zrób testy wody, zmierz GH/KH i odczyn (ponownie).

Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb i gatunków roślin pod kątem tego, czy parametry wody, jaką dysponujesz, jest dla nich odpowiednia.

Już Ci napisałam poprzednio: trzymasz ze sobą gatunki ryb które nigdy nie powinny ze sobą pływać. Przykład: neony Innesa są chłodnolubne, wymagają wody kwaśnej i miękkiej, a mieczyki są wybitnie ciepłolubne i wymagają wody twardej i zasadowej. Nie da się nawet skrajnie dopasować ze sobą potrzeb tych gatunków ryb. O reszcie sobie doczytaj...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ