[112l] ogólne (Brzanka)

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Ajek99
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2018 10:31
Lokalizacja: Tychy

[112l] ogólne (Brzanka)

Post autor: Ajek99 »

Witam, zakładam córce akwarium 112L (80x35x40). Bardzo jej się spodobały brzanki sumatrzańskie. Problem polega na tym, że chciałbym dobrać jeszcze jakieś towarzystwo do brzanki. Przekopując internet i książki spotkałem się z dwoma sprzecznymi teoriami. Jedna głosi, że brzanki są to przyjazne rybki a druga, że agresywne. Po wgłębieniu się w temat wymyśliłem następującą obsade:

Brzanki sumatrzańskie szt 6-8
kirysek pstry szt 4-6 (jako czyściciel dna, ale nie koniecznie musi być)
Prętnik karłowaty 1 samiec + 2 samiczki, ew. gurami mozaikowy parka
i druga ławica żałobniczka szt 4-6 ew. razbora klinowa 6-8

Co wy na to, nie pozabijają mi się?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dla brzanki sumatrzańskiej szykuj akwarium jednogatunkowe. Prętniki nie wchodzą w rachubę, brzanki je szybko zaczną podgrzać, najpierw wąsy... Na gurami masz za małe akwarium.
Kiryski też mogą być nękane.

Tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Ajek99
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2018 10:31
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Ajek99 »

Skreślamy prętnika i gurami. Czytałem na forach, że z brzanką dogaduje się barwniak czerwonobrzuchy to może ta parka? A co sądzisz o drugiej ławicy, czy dogadały by się te rybki z brzankami?

A zamiast brzanki jakie byś poleciła rybki, które są dynamiczne a do tego nie tak natarczywe dla innych lokatorów akwarium, jak brzanki?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A możesz mi podać parametry wody w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Ajek99
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2018 10:31
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Ajek99 »

Jeszcze nie mam zalanego akwarium ale parametry wody w moim mieście to pH 7,1 , twardość wody ogólnej koło 7GH (miękka)a innych parametrów nie znam.
ODPOWIEDZ