Uporczywe glony...

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Zielone z szyby postaraj się wyczyścić przy podmianie wody przy pomocy ekierki szkolnej bądź twardsze gąbka do naczyń (oczywiście gąbka musi być nowa i dobrze przeplukac ja intensywnie w wodzie z podmiany przed czyszczeniem)
Adryan700
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2018 10:35
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Adryan700 »

Dziękuję za pomoc :D.
Akwarium 112L - roślinniak. Pozdrawiam :).
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rezz »

Rubaszny pisze:Zielone z szyby postaraj się wyczyścić przy podmianie wody przy pomocy ekierki szkolnej bądź twardsze gąbka do naczyń (oczywiście gąbka musi być nowa i dobrze przeplukac ja intensywnie w wodzie z podmiany przed czyszczeniem)
Nie polecam gąbki, bardzo łatwo porysować szybę. Najlepsza jest tradycyjna żyletka :)
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Rysy możesz zrobić materiałem o większej twardości. Gąbka (nie drciakiem) nie zrobisz tego. Nieumiejetne czyszczenie zyletka to najprostszy sposób na rysy.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Do szyb nadaje sie :
- karta bankowa
- dennerle cleanator
- jbl rekawica pro scape
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Rozprawiamy o czyszczeniu szyb więc też się pochwalę- mam do tego przeznaczony jakiś "akwariowy"czyścik na pałąku, ale o wiele lepiej sprawdza mi się plastikowy "drapak" do szyb samochodowych z tesco [taki do usuwania szronu]. Najlepiej nie mieć glonów i już :lol:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Panowie, w dziale Sprzęt i dziale Autorskie Rozwiązania mamy mnóstwo tematów na temat sposobów czyszczenia szyb i czyścików.
W obecnym temacie problemem nie jest czyszczenie szyb, ale kwestia przyczyny glonów którą upatruje w nadal nie zredukowane obsadzie.

Proszę autora tematu o wypowiedź w tej sprawie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Cos tu nie tak z pH . Raz jest 7,2 potem 4 a nastepnie 5,5 ??? Za wysokie NO3.

Tylna szyba jest zagloniona poniewaz sa duze odbicia swiatla od jasnej sciany a nie masz tla .
Podloze troche kiepskie zbyt gruby zwir . Wkrotce zaczna padac rosliny . Czerwone juz pozbawione sa lisci u dolu /braki swiatla/ Chyba masz anubiasa posadzonego w podlozy = blad .
Zbyt silne napowietrzanie i ruch wody
ODPOWIEDZ