nadmanganian potasu

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

nadmanganian potasu

Post autor: Stone D »

Otóż od kilku dni chodzi za mną ojciec z buteleczką tabletek nadmanganianu potasu. Otrzymał je od zaprzyjaźnionego akwarysty, który twierdził, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi wrzucić coś takiego do akwarium. No a jako, że właśnie kilka dni temu ruszyłem z moim cudeńkiem, a dziś na korzeniu zauważyłem delikatny meszek, pomyślałem sobie, że może póki nie ma rybek, mógłbym czymś takim ów meszek zaatakować.
Pewnie niektórzy z was zapewnią mnie, że ten meszek to niegroźny i zniknie do dwóch tygodni, ale przeniósł mi się on na jedną roślinkę i jestem poważnie zaniepokojony. Co radzicie?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pewnie to jakis grzybek sobie rośnie nakorzeniu, w nowych akwariach to normalne. Nie dawaj tego KMnO4, zniszczysz nim tylko pożyteczne bakterie w akwarium, których i tak tam nie ma jeszcze zbyt wiele, a które są bardzo potrzebne by to akwarium mogło normalnie dzialać.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nadmanganiam potasu zdeczdowanie ma swoje właściwości dezynfekujące. Często też używany do "zlania" świeżych roślin zakupionych w sklepie akwarystycznym, aby odkazić być może jakieś niewskazane bakterie z innego akwa skąd przynosimy roślinki. Zatem jak pisał poprzednik jak najbardziej rzecz często przydatna.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witam!
zgadzam sie z toba Mireks calkowicie :lol: nadmanganian ma wlasciwosci odkazalnicze szczegolnie gdy karmi sie zywym tubifexem lub zywa ochotka zwalcza niektore formy pasozytow i bakteri okrzemka
ale tez stymuluje rosliny do lepszego wzrostu bądz co bądz to potas
sam czesto stosuje roztwor nadmanganianu w swoich akwach
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

tak dokladnie ja uzywam nadmanganianu do celow bakterio bujczych jak i rowniez jako nawoz do roslin w odpowiednich proporcjach jest idealny roslinki rosna jak szalone ;)
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
ODPOWIEDZ