Jakie podłoże do akwarium 75l?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Andrzej Przybył
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2016 23:07
Lokalizacja: Katowice

Jakie podłoże do akwarium 75l?

Post autor: Andrzej Przybył »

Witam, posiadam akwarium 75l a jego obsada to gupiki, parę neonków i 2 glonojady + niestety ślimaki (zatoczki) :( Moje podłoże to piasek kwarcowy jasny o bardzo małej granulacji ale jaka dokładnie to niestety nie wiem, filtr to aquel fzn 2. Właśnie chcę sobie zamówić paczkę roślin z allegro (Riccia fluitans ,Heteranthera zosterifolia ,Eleocharis Parvula ,Hygrophila Polysperma ,Hemianthus micranthemoides ,Mech Taiwan, Rotala Green, Limnobium rozłogowe lub pistia, Limnophila Sessiliflora, Myriophyllum mattogrossense, Ceratopteris thalictroides - paproć, Rotala Rotundifolia Indica ) i boję się ,że nie pożyją długo w takim podłożu i stąd pytanie kupić jakiś żwirek czy zostawić ten piasek a może zacząć z ziemią ogrodową i substratami? Jestem początkujący i wolałbym normalne podłoże niż te bardziej ,,zaawansowane" bo nie chcę wydawać pieniędzy w tej chwili.. Więc czy rośliny przeżyją w tym podłożu?
Andrzej P.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Naprawdę nie chciało mi się czytać i szukać informacji na temat roślin, które wypisałeś- przepraszam...ale jak kupujesz to zapewne się orientujesz, sprzedawca napisał, które są korzeniowe i jakieś tam wymagania dla nich zapewne podawał- zmierzam do tego, że jakiegos restartu nie ma co robić skoro zbiornik już funkcjonuje, pod rośliny korzystające najwięcej z podłoża powciskaj po 2 kulki gliniano-torfowe i to powinno wystarczyć [też można na allegro się zaopatrzyć].
ODPOWIEDZ