Parametry kranówki i co dalej.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
stillgrey
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2009 22:42
Lokalizacja: Rawa mazowiecka

Parametry kranówki i co dalej.

Post autor: stillgrey »

Sprawdziłam wczoraj parametry wody z kranu testem paskowym jbl easy test:
Obrazek
Obrazek

Zrozumiałam z tego tyle, że mam bardzo twardą, zasadową wodę. Dopiero planuję start akwarium (182l), czy moglibyście mi podpowiedzieć co jako totalny laik mogę zrobić żeby wystartować mając do dyspozycji taką wodę? Tanganiki ani Malawi nie planuję, mam już w domu dużo roślin czekających na posadzenie.
Jak później uzdatniać tą wodę przy cotygodniowych podmiankach nie mając bladego pojęcia o zachodzących w wodzie procesach chemicznych? ;)
Cały czas czytam wątki w tym dziale i staram się to wszystko objąć rozumem, ale wymiękam szczerze mówiąc.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Możesz zakupić filtr RO.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Jesteś w stanie poświęcić ok 100zł na filr RO?
Jęsli tak to wiekszośc kłopotów z parametrami wody masz z głowy. Dodatkowo masz większe pole wyboru obsady roslin itp
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

jeśli nie RO to możesz posiłkować się wodą demineralizowaną z jakiś marketów dostosowując mieszanie z kranówką do odpowiednich parametrów. 5/5 mieszanki zbije ci parametry o połowę.najlepiej jakbyś zrobił testy kropelkami swojej kranówki gdyż paskowe są bardziej jako poglądowe
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
stillgrey
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2009 22:42
Lokalizacja: Rawa mazowiecka

Post autor: stillgrey »

Filtr RO na pewno będzie niebawem, póki co będę się posiłkować wodą RO przywożoną od znajomego. Bo rozumiem, że aquacid pH/KH- mi w tym wypadku nie pomoże?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Samo zakwaszanie nie pomoże.

Zbadaj dokładnie twardości testem kropelkowym Zooleka na GH/KH i wtedy dowiedz się jakie są wyniki.
Dopiero potem zastanów się nad dalszym postępowaniem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ