[84l] Pomoc w wypełnieniu akwarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lesnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2018 13:19

[84l] Pomoc w wypełnieniu akwarium

Post autor: lesnik »

Witam użytkowników

Jako kompletnie zielony w temacie akwarystyki chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc. potrzebuje wypełnić akwarium 84l jedynie z jednym zastrzeżeniem a mianowicie w akwarium muszą znaleźć się gupiki

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Hubert Borowiec
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hej ;)

Podaj parametry wody jaką masz w akwarium i dobrze by było jakbyśmy zobaczyli zdjęcie zbiornika ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

j.w. potrzeba znać pH, GH, temperaturę, wymiary zbiornika, rodzaj podłoża i jego gradację, wystrój [najlepiej sporo roślin, jak nie ma to chociaż pływających, aby dawały poczucie schronienia]

Do gupika pasuje zmienniak plamisty- bardzo dużo różnokolorowych odmian występuje, może być coś z razbor, jaki kirysek pasowny by się znalazł, czy popularny "glonojad", po za tym krewetki, ślimaki- ampularie na przykład, czy Helenki....wszystko zależy od danych, o które zostałeś poproszony...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przenoszę do odpowiedniego działu i poprawiam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem działu Obsady.

Jakie są wymiary akwarium?
Jakie planujesz mieć lub już masz w nim parametry wody?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
lesnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2018 13:19

Post autor: lesnik »

Rozumiem. Zbiornika jeszcze nie mam wszystkie parametry akwarium o wymiarach 60x35x40 jestem w stanie dostosować do rybek (jeszcze nie wiem jak ustalić pH) planuje dużo roślin tylko pozostaje jeszcze jedno pytanie czy oświetlenie wymagane do roślin czyli 1w/l nie zaszkodzi rybką
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Przy 1W/L oświetlenia i zerowej praktycznej wiedzy to jedynie glony wyhodujesz a nie rośliny .Daj tego światła w granicach 0.4 w/L i zacznij od mniej wymagajacych roślin
lesnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2018 13:19

Post autor: lesnik »

andypl33 dzięki za pomoc

jestem w stanie w pełni dostosować akwarium pod rybki ale potrzebuje dokładnych informacji o parametrach wody ilości i gatunkach rybek i roślin proszę o pomoc

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kurde chłopie nie czytałeś postów wyżej?
Wypisałem, które z ryb możesz wziąć pod uwagę według mnie, atlasu już znaleźć nie umiesz?
http://www.seriouslyfish.com/species/po ... eticulata/
Tu masz gupika z atlasu, są wypisane wymagania, porównaj do innych ryb, jakie Ci się podobają, jak będą się zazębiać, ale nie że tylko skrajnie to możesz prawdopodobnie z gupikiem trzymać....
Prosimy o dane, a Ty swoje: "mogę dostosować dowolnie zbiornik", to czemu nie podajesz danych, o które prosiłem z Barą? Wtedy to i gotowce bedziemy Ci mogli układać...a nie czekaj, Ty jeszcze nie masz nawet zbiornika, sorry to nie ma co o rybach gadać.
ODPOWIEDZ