Karmienie Zbrojników

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jędrzejowianin
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2018 18:42

Karmienie Zbrojników

Post autor: Jędrzejowianin »

Witam , jestem szczęśliwym posiadaczem 4 zbrojników niebieskich weloniastych Trzy z nich mają okolo 9cm a jeden mniejszy okolo 6(gratis od sprzedawcy) . Do jedzonka daje im : sałate , ogórka , cukinie i kurczaka (nie daje im póki co tabletek , ponieważ kupiłem jakieś w zoologicznym z których wyjadają tylko zielony środek tabletki nazywają się Pleco Veggie Wafers). Chciałem się zapytać w jakich odstępach podawać im kurczaka(aktualnie podaje co dwa/trzy dni i zawsze do tego dokladam im coś warzywnego). Oraz po jakim czasie wyciągać im to co nie dojedzą . Z góry dziękuje za pomoc
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Jędrzejowianin pisze:Chciałem się zapytać w jakich odstępach podawać im kurczaka
Wcale .
Jako zasadę proponuję przyjąć zasadę : ryb nie karmimy mięsem zwierząt stałocieplnych.
Rozumiem że zależy Ci na urozmaiceniu diety ale kurczak?! Ja sie czasami zastanawiam czy to sie nadaje do jedzenia dla ludzi .

Moje zbrojniki mają do dyspozycji jedynie to co zostanie ze stołu innych ryb miesożernych .
Oprócz tego zajadają sie Hikari alge wafers
Jędrzejowianin
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2018 18:42

Post autor: Jędrzejowianin »

Podaje im kurczaka bo tak mi doradził pan od którego je kupowałem . Ten pan hoduje zbrojniki przez ponad 10 lat w domu ma pełno baniaczkow z roznymi odmianami .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Proponuję zapytać o kurczaka tego pana, od którego kupiłeś ryby- on będzie wiedział najlepiej jak Twoje zbrojniki były karmione, również nie polecam dawania takiego mięsa.
Jędrzejowianin
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2018 18:42

Post autor: Jędrzejowianin »

Zadzwonię do niego jutro i sie dopytam , a ile w akwa może leżeć takie jedzenie jak sałata cukinia itp ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Pokarmy białkowe daje się sporadycznie i raczej zrezygnowałbym z kurczaka :D Zbrojniki o ile nie są mięsożerne raczej powinny jeść coś z zieleni ,możesz kupić spirulinę w tabletkach tropicala a co kilka dni wrzucić mrożonkę artemii.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Do jedzonka daje im : sałate , ogórka , cukinie i kurczaka
Cześć,
zrezygnuj z kurczaka a daj im jeszcze świeżej papryki i gotowanej marchewki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ