Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Karmienie Zbrojników

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jędrzejowianin

PostWysłany: 19 Sie 2018 18:21    Temat postu: Karmienie Zbrojników Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam , jestem szczęśliwym posiadaczem 4 zbrojników niebieskich weloniastych Trzy z nich mają okolo 9cm a jeden mniejszy okolo 6(gratis od sprzedawcy) . Do jedzonka daje im : sałate , ogórka , cukinie i kurczaka (nie daje im póki co tabletek , ponieważ kupiłem jakieś w zoologicznym z których wyjadają tylko zielony środek tabletki nazywają się Pleco Veggie Wafers). Chciałem się zapytać w jakich odstępach podawać im kurczaka(aktualnie podaje co dwa/trzy dni i zawsze do tego dokladam im coś warzywnego). Oraz po jakim czasie wyciągać im to co nie dojedzą . Z góry dziękuje za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 19 Sie 2018 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jędrzejowianin napisał:
Chciałem się zapytać w jakich odstępach podawać im kurczaka

Wcale .
Jako zasadę proponuję przyjąć zasadę : ryb nie karmimy mięsem zwierząt stałocieplnych.
Rozumiem że zależy Ci na urozmaiceniu diety ale kurczak?! Ja sie czasami zastanawiam czy to sie nadaje do jedzenia dla ludzi .

Moje zbrojniki mają do dyspozycji jedynie to co zostanie ze stołu innych ryb miesożernych .
Oprócz tego zajadają sie Hikari alge wafers
Powrót do góry
Jędrzejowianin

PostWysłany: 19 Sie 2018 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podaje im kurczaka bo tak mi doradził pan od którego je kupowałem . Ten pan hoduje zbrojniki przez ponad 10 lat w domu ma pełno baniaczkow z roznymi odmianami .
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 19 Sie 2018 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję zapytać o kurczaka tego pana, od którego kupiłeś ryby- on będzie wiedział najlepiej jak Twoje zbrojniki były karmione, również nie polecam dawania takiego mięsa.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Jędrzejowianin

PostWysłany: 19 Sie 2018 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zadzwonię do niego jutro i sie dopytam , a ile w akwa może leżeć takie jedzenie jak sałata cukinia itp ?
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 20 Sie 2018 8:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pokarmy białkowe daje się sporadycznie i raczej zrezygnowałbym z kurczaka Very Happy Zbrojniki o ile nie są mięsożerne raczej powinny jeść coś z zieleni ,możesz kupić spirulinę w tabletkach tropicala a co kilka dni wrzucić mrożonkę artemii.
Powrót do góry
chemik4
Moderator
Moderator

PostWysłany: 20 Sie 2018 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do jedzonka daje im : sałate , ogórka , cukinie i kurczaka

Cześć,
zrezygnuj z kurczaka a daj im jeszcze świeżej papryki i gotowanej marchewki.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: