[230l] odziedziczone akwarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Tutaj prawie w calej okazalosci...

https://youtu.be/WPBCSvrjTDg
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Dołóż im tego gibbicepsa :)
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Jego zdaze oddac :P
Ta rade przyjalem do wiadomosci.. masz jakies inne :D



Ktos wie czy to gurami to samiec czy samica i czy warto mu dokupic towarzystwo i jesli tak to jakie i w jakich ilosciach. Ono jest wyrosniete, a w sklepach pewnie maja raczej male, wiec nie wiem czy warto. Do tego one ponoc nie zyja za dlugo (4 lata srednio?).
To wszystko oczywiscie przy zalozeniu ze nie bedzie juz papuzich w baniaku i dodam choc troche roslin na szybko.
Dodatkowo w przyszlosci w przemodelowanym akwarium mysle nad lawica neonek czerwonych (30-40 sztuk), lub podobnych. Jedno azja, drugie ameryka, ale ponoc mozna laczyc. Padl pomysl skalarow, wiec pewnie albo gurami albo skalary? Jedne i drugie mi sie w miare podobaja. Jakies inne propozycje?
Przypominam ze w planach akwarium z warstwowymi roslinami, plus troche drewna i ze 2 -3 "poszarpane skaly" a na dnie piasek z kiryskami.

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać używaj opcji "zmień" . Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Masz niewyraźne foty tzn nie widać dobrze gurami ,samiec ma ostro zakończoną płetwę grzbietową a samica zaokrągloną ,przyjrzyj się to będziesz wiedział co masz .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Slonick proszę nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać używaj opcji "zmień".
Zapoznaj się z Regulaminem Akwaforum.

Mierzyleś i znasz parametry wody w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Tak BARA, mierzylem ale tylko pH neutralne 7 i brak amoniaku. Mam dwa zestawy do badania, wiec jak cos to moge, ale ze wzialem dzialajacy baniak, to az tak sie nie przejmowalem.
Z tym gurami to owszem, ogladalem zdjecia, ale za pioruna nie moge okreslic, sprobuje zrobic lepsze zdjecie albo filmik, to moze pomozecie.
A co z zasadniczym pytaniem o dobor towarzystwa dla niego? Warto czy zostawic go samotnie tak jak pewnie byl przez cale zycie i jedynie zapewnic mu lepsze srodowisko?
Jakas pomoc z obsada?


Widze ze za bardzo nikt nie odpisuje, ale dam maly update.
Papuzie oddane w dobre rece, zbiornik jakies 400l i byly w nim tylko ryby przydenne, bo koles szukal wypelnienia gory dopiero.
Ja dokupilem baniak tymczasowy na okolo 100l i od wczoraj rybki w nim siedza, a w glownym baniaku zmiany. Sa juz rosliny, skaly i drewno tak jak chcialem. Na dnie substrat(?) i na nim gruba warstwa piachu. Teraz czekam az sie wszystko uspokoi, zmierze parametry wody i jesli bedzie OK, to przeniose towarzystwo spowrotem.
W obsadzie dokupilem 3 kiryski spizowe, wiec teraz smigaja sobie w fajny stadku.
Z gurami po rozmowach zdecydowalem ze dozyje swoich dni samotnie. Wyglada na dosc stare, a one nie zyja specjalnie dlugo i pewnie mlodziezy ze sklepu by nie polubil. Na razie bedzie "na gorze" zupelnie sam. Za 2-3 tygodnie planuje dokupic lawice neonek (jakies 30 sztuk na poczatek).
Nadal nie mam koncepcji na reszte obsady i przydalaby sie pomoc...
Mysle albo na skalarami, albo nad gurami, ale jednymi z tych czerwonych, nie pamietam ktory konkretnie gatunek widzialem.
Mysle tez nad parka ramirezek (nawet juz zapodalem kokosa do baniaka).
A i chcialbym krewetki RC (akurat sa w okolicy w miare spore), maja szanse sie utrzyac czy beda zjadane?

Czekam na konstruktywne opinie i ewentualne pomysly.

PS

Tak, tak... zbrojownik bedzie niedlugo szukal nowego domu i byc moze zostanie zastapiony mniejszym, ale to i to do ogarniecia za kilka miesiecy.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Wczoraj woda juz sie wyklarowala, ale poziom mocznika i pochodnych za wysoki, dzis juz wrocilo do normy, wiec wieczorem przenosze ryby do glownego i ogarniam balagan:)
Z racji tego ze edytowalem post powyzej, pewnie niewiele osob go przeczytalo po edycji.
Ze skalarow chyba zrezygnuje, bo ponoc nie bardzo pasuja do spokojnych neonek. Chyba ze zaryzykuje kupno kilku malych skalarow i bede liczyl ze sie przyzwyczja?
Ramirezy raczej bede bral w przyszlosci.
Jakies inne propozycje?
Jak z tymi krewetkami RC
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Daj parkę ramirezek, a raczej wpuść kilka niespokrewnionych przez siebie ryb i zaczekaj, aż się dobierze parka, potem nadliczbowe pielęgniczki wypuść.

Daj do tego 10 sztuk bystrzyka barwnego, 10 sztuk neona czerwonego i pozwól dla gurami dożyć swoich lat.

Krewetki RC i mieszańce mogą być zawsze i będą się dobrze mnożyć niezależnie od ryb jeżeli zapewnisz im mech i gąszcz roślin.

Powyższa obsada wymaga wody miękkiej i kwaśnej, więc piszę w ciemno nie znając twardości wody jaką dysponujesz.

Jeżeli nie chcesz specjalnie przygotowywać wody do podmian możesz zrobić małą Azję:
- gurami
- razbory klinowe 15 sztuk
- sumiki szkliste 10 sztuk
- piskorki 5 sztuk (cierniooczki)

Oczywiście sporo roślin i piasek na dnie oraz konieczne skorupy kokosa jako miejsca schronienia dla ryb dennych.

Do tego możesz dorzucić oczywiście krewetki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Dzieki BARA, dzis po poludniu ostatni pomiar wody i jak nadal jest OK to wpuszczam to co mam. Jutro skocze po kilka krewetek, zobaczymy jak sie utrzymaja, w razie czego mam dla nich drugi baniaczek z roslinami do rozmnazania, to tam im bedzie dobrze (ale mam nadzieje ze dadza rade w glownym).
Neonki za jakies 2-3 tygodnie dodam, a pozniej sie za jakis czas te ramirezy.
A pozniej bede myslal dalej.
Roslin jest sporo (mocno przytwierdzone do podloza) i mam nadzieje ze sie rozrosna. Piasek tak jak juz mowilem, gruba warstwa, zeby przydenne mogly ryc sobie dowoli.
Kokos na razie jeden, drewno i 3 skaly.
Dam mu troche czasu, zeby sie sam rozwinal i zobaczymy w ktorym kierunku wszystko pojdzie.
Zdjecia jak zrobie to jakies wrzuce, ale mam tylko tel, wiec szalu z jakoscia nie bedzie.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Neonki oczywiście czerwone?
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Tak, czerwone, a czemu pytasz?
ODPOWIEDZ