Wakacje i co z akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

tojfer
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2018 1:02

Post autor: tojfer »

Jak wyjeżdżam na urlop zakładam karmnik JUWEL EasyFeed. Koszt ok. 80 zł. Może drogo ale przy koszcie założenia całego akwarium( ponad 800 zł) nie jest to taki straszny wydatek a mam nadzieję, że będzie mi służył parę lat i będzie wielokrotnie używany. Można w nim ustawić jedno lub dwa karmienia na dzień. Regulowana również jest szczelina do ilości dozowanego pokarmu.
Zamontowane na 25 litrowym zbiorniku z bojownikiem, dwoma glonkami i trzema krewetkami Amano. Powrót po trzech tygodniach i wszystko przeżyło i miało się dobrze. Rośliny się tylko rozrosły.
Zaskoczyła mnie klarowność i czystość wody jaką zastałem. Ale co się dziwić. W końcu nikt nie wsadzał tam rąk i nie mieszał.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

Witam, nie chcąc zakładać nowego wątku gdyż temat miałbym ten sam, proszę o podpowiedz który karmnik automatyczny wybrać: Tetra myFeeder czy UWEL Automatic Feeder? Karmnik ma "obsłużyć" jednego bojownika podczas dwuntygodniowej nieobecności (pierwszej z wielu takich) Czytałem, że (niby) rybka taki czas powinna wytrzymać bez karmienia ale nie wiem czy ja bym to wytrzymał nerwowo 8) Z góry dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ