[12,5] L Start

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Tommson
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 18:06

[12,5] L Start

Post autor: Tommson »

Witam, znalazłem w domu baniak o niestandardowych wymiarach 23x21x26(h), daje to 12,5 l. Na ryby jest to zdecydowanie za mało, może na 1 bojownika, ale postanowiłem rozpocząć przygodę z neocardinami. Potrzebuję lekkich porad, bo o ile zamówiłem najzwyklejszy filtr gąbkowy na powietrze, plus grzałkę z termostatem to mam dylemat odnośnie oświetlenia. Chciałbym z roślin Bacopa monnieri, Rotala rotundifolia lub jakieś większe szybko rosnące roślinki i oczywiście mech, ale tutaj też się waham między montecarlo i jawajskim. (Może coś doradzicie) Problem polega na tym, iż mam lampkę która fajnie będzie doświetlała akwarium tylko że jej parametry wynoszą 12V 20W i jest to chyba za dużo bo wychodzi ponad 1W na litr. Zostawić ją, czy zrobić coś słabszego 0,5W/ l . Jakie krewetki byście polecili i ile sztuk do takiego baniaczka. Podłoże nieaktywne, czarne, nie wiem co by wyglądało tutaj fajnie. Liczę na porady i z góry dzięki.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

1W na litr nie będzie zły. Moja lampka, która będzie świecić w 10l może oświetlić nawet 50 litrowe akwarium. Zakładam ją podczas podmian wody na 45l i wszystko świetnie widzę :D . Co do krewetek poleciłbym ci red cherry. 5 szum powinno ci się zmieścić. Samice pięknie wyglądają na czarnym tle. I o bojowniku nawet nie myśl przy tak małym akwarium.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Tommson pisze:(Może coś doradzicie)
Może być naświetlacz 10W za kilkanaście złotych ze znanego portalu, może być żarówka (LED, zintegrowana). Lampka 12V/20W to może halogen? Doświetlam taką lampką, ale szału nie ma.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ