[200][DZIENNIK] Projekt DeZeRTeR. Dzień po dniu.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jak byłem mały to trzymałem gupiki w litrowym słoiku ,bez żadnej filtracji oczywiście ,i się rozmnażały ,no a przecież nie rozmnażałyby się gdyby warunki im nie odpowiadały :D
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

wojtass9 pisze:Jak byłem mały to trzymałem gupiki w litrowym słoiku ,bez żadnej filtracji oczywiście ,i się rozmnażały ,no a przecież nie rozmnażałyby się gdyby warunki im nie odpowiadały :D
Spróbujesz tak ze skalarem? ;)
Oj, nawet taki "akwarysta" jak ja wie, ze gupik to wszedzie się rozmnoży. I to co chwile. Mi też kiedyś się udało w 112 litrach.Wcale o zbiornik nie dbałem. Blahh. Żaden powód do dumy.
Za to jak skalar złoży ikre będe bardzo dumny.


A mały to byłem kiedyś, dziś zupełnie dorosły, świadom tego co robię, ważę również wiedzę, którą dostaje z różnych miejsc.
Podana z kilku źródeł, odpowiednio wypośrodkowana dla mnie wydaje się najprawdziwsza.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Na Luzaku pisze:Póki co paski.
Zbieram na porządne testy kropelkowe.
Sam mam paski, ale po chwili kupiłem kropelki ZOOLEK'a i powiem Ci, że te paski można sobie włożyć w buty. Miałem kwaśną minę jak mi tu napisano, że paski są nic nie warte, ale użytkownicy mieli 100% racji.
Na Luzaku pisze:Wydatków przy tym jest więcej niż przy małym Dziecku. ;x
Jestem na początku drogi-jakiś miesiąc temu zacząłem zakładać akwarium i nie zdawałem sobie sprawy ile to kasy trzeba włożyć aby wszystko miało ręce i nogi, ale pomału, małymi kroczkami do przodu ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Siedzisz na tym forum bo wiesz, że jest najlepsze. Wystarczy porównać do innych, tu wpisy masz codziennie, forum "żyje", to gdzie indziej możesz doszukać się jednego wpisu na tydzień...tu jest co najmniej kilka osób, które praktycznie codziennie śledzą wątki i się udzielają.
Forum nie jest alfą i omegą, ale rady tutaj opisane na pewno zwierzętom krzywdy nie zrobią, często są podparte nie tylko źródłami z internetu, ale też z książek akwarystycznych- nie z książeczek za 5 zł. kładących nacisk na fotografie...
Dobrze, że jest jeszcze miejsce w internecie, gdzie właśnie nie tylko głaszcze się autora bo udostępnił filmik na YT z pięknymi roślinami i przy okazji rybami całkowicie do siebie nie pasującymi wymogami...tylko brać ile się da i korzystać :wink:
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

Witam.

Proszę o zamknięcie wątku i przeniesienia do kosza.

Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam.
"Let me sail, let me sail. Let me Orinoco flow..."
Pozdrawiam Patronów tego projektu!
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Na Luzaku pisze:Proszę o zamknięcie wątku i przeniesienia do kosza.
A to dlaczego tak?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

mam nadzieję, że nie wywarłem takiego wpływu na kolegę, iż na siłę szukał "lepszego" forum...a może po prostu foch?
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Tomku miało być na luzaku chłop chyba już dorosły a strzela focha jak panienka A co do Basi to ona już taka jest wali swoja krytykę bez litości ja mam taką zasadę że jak nie możesz z tym walczyć to naucz się z tym żyć . Co do skalarow to też spotkałem się z informacjami ze dawno już przystosowaly się one do twardej wody mowa tu oczywiście o tych z osiedlowych zoologow a nie o wersjach f1 2 sam właśnie założyłem swoje nowe szkło i zamierza tam trzymać zwykle skalarki w kranowicie i na krytykę już jestem przygotowany co do piasku to myślę że jakaś racja w tym jest i można przynajmniej część akwarium piaskiem wysypać.
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

Witam szanowne Grono.

Wracam do Was jak Syn Marnotrawny zaczerpnąć rad jak i cennych uwag.
Na początku wyjaśnię, że mój chwilowy "foch" zupełnie nie był związany z krytyką.
Natłok spraw rodzinnych, kilka problemów skutecznie zniechęciło mnie do dalszych poczynań, jednak..
Podjąłem się i walczyć trzeba.

Do brzegu..

Woda:
27-28 st.
NO3 : ~10
NO2 : 0
GH : >7
KH : 6
pH : 6,8


W czasie trwania mojej przerwy od forum zbiornik przeszedł pewne komplikacje, ale też wydaje mi się, że wyładniał.
Kiedy przedstawie obsadę, bo do skalarów zostały wpuszczone kolejne ryby, pewnie spotkam się raz kolejny z falą krytyki. Jestem gotowy.

Wyżej wspomniałem o problemach.
Pierwszym jaki napotkałem był atak pierwotniaków. I tutaj ukłon w stronę Basi - miała racje. Skalary wpuszczone zbyt prędko. Co potwierdzi się dalej również.
Przeczekałem atak pierwotniaków i kiedy wydawało się, że wszystko jest okej zbiornik zaatakowały okrzemki.
Wodę podmieniłem pierwszy raz miesiąc po zalaniu - ok 30%.
Okrzemki rozwijały się dalej. Usuwałęm liscie, wycinałem rośliny.. Nie pomagało nic.
W ostateczności do słupa wody wlałem bezpośrednio wodę ustlenioną 3% w ilości 1ml/1l. Efekt był widoczny w ciągu 24h.
Udało się.

Teraz do obsady..
Do 3 młodych skalarów wpuściłęm 1 x red marlboro (mloda), 2 x red turkus (mloda), 5 x kirys lamparci (chyba?), 2 x otosek przyujściowy.

Co obserwuję?
Dośc sporą agresje jednego skalara w stosunku do dwóch pozostałych.
Czy to ustalanie hierarchi w zbiorniku? Możliwe, ze tak.
Poczekam chwilkę i poobserwuje dalej.
Oczywiscie, ze jak ryby dorosną i dobiora sie w pary to wylowie pozostale (skalary i paletki).

Co do paletek, dosc ciezko sie aklimatyzuja - pewnie za malo wysokich roslin/kryjówek - znów ukłon do Basi. Coraz chetniej wyplywaja i zwiedzaja, mam je okolo 2 tygodni. Zobacze jak bedzie dalej..

No to kilka zdjęć..

Atak okrzemek

Obrazek


Obrazek

Otoski i woda utleniona skutecznie przepedzily te swinstwo.

Ta roslinka podoba mi sie bardzo

Obrazek

Paletki

https://images89.fotosik.pl/59/edb9b578c4e5fc16.jpg


Skalar

Obrazek

Otosek

Obrazek

Kirys

Obrazek


Pozdrawiam!
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Paletki są po prostu śliczne, ale czy im nie będzie u Ciebie zbyt ciasno jak dorosną?
Osotkowi chyba będzie za ciepło w Twojej wodzie.
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

pimowo pisze:Paletki są po prostu śliczne, ale czy im nie będzie u Ciebie zbyt ciasno jak dorosną?
Osotkowi chyba będzie za ciepło w Twojej wodzie.
Mam nadzieje że paletki dopiero będą śliczne, choc juz są fajniutkie.
Czy będzie za ciasno? Nie chciałbym. Plan jest by została para skalarów z para palet. Jak będzie zobaczymy.
Co do otoskow i temp to zupełnie nie zauważyłem negatynego nic. Szybko się zaaklimatyzowaly i zaczely czyścić.
Zbiornik ibserwuje godzinami. Będę reagowal jak cos.
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

Witam.
Nikt nic nie piszę to pozwolę sobie dodac kilka informacji o których nic nie napisałem wcześniej.

Czym karmie ryby?
Dostają płatki Tetra rubin wybarwiające, płatki dedykowane dla dyskowców również od Tetry, oraz drobno zmielone surowe mięso.

Obecnie do filtra wsadzony mam węgiel, ceramikę oraz zeolit.
Podmiany wody planuje robić co dwa tygodnie w ilości ok 25%.

Świecie 12 godzin. Nie podaje żadnych nawozów.
Finalnie chciałbym dodać świetlówkę led, CO2, dosadzić roślin i zacząć nawozić.

I kilka zdjęć na dziś.
Dzień po dniu.

https://images91.fotosik.pl/60/f9b4584f5e4df67b.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Surowe mięso :D Rozumiem ,że z ryb?
Awatar użytkownika
Na Luzaku
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2018 15:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: Na Luzaku »

wojtass9 pisze:Surowe mięso :D Rozumiem ,że z ryb?

Surowa tarta świnka z witaminami.
Możliwe, ze popelniam fatalny blad, jednak
ryby pochlaniaja to zachlannie.
Gdzies sie naczytalem o żywym pokarmie i problemach, które może ze sobą nieść. Np. chorobska z ochotka itp.
Pewnie macie niezły ubaw :roll:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Szkoda trochę twoich ryb :D
ODPOWIEDZ