[450l]Temat o obsadzie?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Anieszka Aksolotl
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018 7:19
Lokalizacja: Oświęcim

[450l]Temat o obsadzie?

Post autor: Anieszka Aksolotl »

Chciałabym prosić o poradę kogoś "z ręcoma i nogyma".Mam w końcu zbiornik 475 litrów,Nie piszę co w nim mam,co chciałabym mieć (tysiąc rybek w kuli 40cm obwodu też nie).Jest ktoś konkretny jeszcze na tym forum?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Re: A ja nie wiem co mam zrobić

Post autor: pimowo »

Anieszka Aksolotl pisze:Chciałabym prosić o poradę kogoś "z ręcoma i nogyma".Mam w końcu zbiornik 475 litrów,Nie piszę co w nim mam,co chciałabym mieć (tysiąc rybek w kuli 40cm obwodu też nie).Jest ktoś konkretny jeszcze na tym forum?
Załóż swój temat, opisz dokładnie swój problem i na pewno otrzymasz poradę.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego autora. Proszę zakładaj własne tematy.

Nie bardzo rozumiem w czym jest kwestia? Mamy pomóc w skompletowaniu obsady bez jakichkolwiek danych (poza litrażem) o zbiorniku? A niby jak to mamy zrobić?

Podaj nam wymiary szkła, informacje o filtracji, oświetleniu, parametrach wody, urządzeniu akwarium itd itp.
Wstaw zdjęcia zbiornika.

Wtedy zaczniemy rozmowę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Anieszka Aksolotl
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018 7:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Anieszka Aksolotl »

Miło,że jest jakakolwiek odpowiedź,bo nawet nie spodziewałam sie na tym forum.Zwykle ludzie wywalają swoje baniaki na youtube i facebruki itd.Potrzebuje porady,ale nie pani z zoologicznego gdzie wie jaki gryzak dac dla pieska.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

@Anieszka Aksolotl, weź głęboki oddech i napisz nam dokładnie z czym masz problem. Odpowiedz dokładnie na pytania zadane przez @BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie bardzo rozumiem Twoje wypowiedzi odnośnie Akwaforum. Sugerujesz, że nie spodziewałaś się na tym forum odpowiedzi na Twój temat?
Zadajesz pytanie czy ktoś jeszcze jest konkretny na Akwaforum?
Przepraszam, ale o co Ci chodzi?
Twoje wypowiedzi są dla mnie na pograniczu obraźliwości.

Proszę podaj informacje o swoim akwarium i poprowadzimy dyskusję dalej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Anieszka Aksolotl
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018 7:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Anieszka Aksolotl »

Pani BARA z całym szacunkiem,nie mam tu nic do zarzucenia,poza tym,ze link aktywujący doszedł po dwóch dniach.Nie ma problemu,juz jest i super.Mam innego rodzaju problem ze swoim zbiornikiem i nie do końca mogę się odnaleźć,jak założyć swój temat,żeby nie podpinać się do czyjegoś tak jak jest wymagane,

EDIT:
pimowo-czy jest sens pisać po dwóch głeębokich oddechcach? Nie byłam nigdy na takich forach,bo wiem że ludzie się tam zwykle żrą zamiast wymienić się wiedzą i doświadcczeniem.Cholendrum z nikąd pomocy.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

@Anieszka Aksolotl, już jesteś w swoim temacie... teraz prosimy konkrety... ;)
Anieszka Aksolotl
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018 7:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Anieszka Aksolotl »

Już jestem.A więc tak,mam dwa zbirniki 112l i zakupiłam wymarony 475L

EDIT:
Nie jestem Hodowcą lub znawcą,poprostu chce kogoś zapytać czy mój filter będzie odpowiedni dla tego zbiornika.Czy jeśli ma "kaskadę" to czy koerow ją w środek akwarium,,takie proste tematy.

EDIT:
Jeju,nawet klawiatura odmawia posługi,będe pisać jak na maszynie.
Nie istotne,mam kilka pytan,kupiłam zbrojnka dużego ok 20 cm,w moim zbiorniku ma miejsce do latania,więc nie widzę problemu,ale czy jak mu dokupie samca (bo to prawdopodobnie samica) czy się pogodzą czy bedzie rywalizacja? Holender nic nie wiem na ten temat,bo czytając "na necie" pisze skąd są,do ilu dorastają i tyle kupiłam ją od ludzi którzy go trzymali z paletkami i karmili mięsem (wołowe serca).Czy mi nie będzie poddziubywał skalaróow?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Na początek odpowiedz na to:
Podaj nam wymiary szkła, informacje o filtracji, oświetleniu, parametrach wody, urządzeniu akwarium itd itp.
Wstaw zdjęcia zbiornika.
Anieszka Aksolotl
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018 7:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Anieszka Aksolotl »

Jakbym miała akwarium o 60 l to nikttby po mnie nie skakał.Akwatium docelowe ma 180/50/50.Filtr JBL 1500,do teko napowietrzacze dwa.Do tego dwie 112 przy czym w jednym są gupiki a w drugim akselotl.Nie męcze zwierząt.Pytanie brzmi m.in. czy taki duży zbrojnik w najwiekszym akwarium ma racje bytu z drugim?

EDIT:
W tym docelowym mam kilka skalarów (dziewięć),trzy molinezje,dwa większe kiryski,trzy mniejsze i trzy przezroczki plus ten ponad dwadzieścia zbrojnik.A i prętnik karłowaty dwa samce i jedna samiczka.

Jeśli prowadzisz dyskusję i chcesz coś szybko dopisać, to proszę, edytuj swoje posty.
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Anieszka Aksolotl pisze: Chciałabym prosić o poradę kogoś "z ręcoma i nogyma".Mam w końcu zbiornik 475 litrów,Nie piszę co w nim mam,co chciałabym mieć (tysiąc rybek w kuli 40cm obwodu też nie).Jest ktoś konkretny jeszcze na tym forum?
Anieszka Aksolotl pisze: Miło,że jest jakakolwiek odpowiedź,bo nawet nie spodziewałam sie na tym forum.Zwykle ludzie wywalają swoje baniaki na youtube i facebruki itd.Potrzebuje porady,ale nie pani z zoologicznego gdzie wie jaki gryzak dac dla pieska.
Anieszka Aksolotl pisze: Pani BARA z całym szacunkiem,nie mam tu nic do zarzucenia,poza tym,ze link aktywujący doszedł po dwóch dniach.Nie ma problemu,juz jest i super.Mam innego rodzaju problem ze swoim zbiornikiem i nie do końca mogę się odnaleźć,jak założyć swój temat,żeby nie podpinać się do czyjegoś tak jak jest wymagane, 

EDIT: 
pimowo-czy jest sens pisać po dwóch głeębokich oddechcach? Nie byłam nigdy na takich forach,bo wiem że ludzie się tam zwykle żrą zamiast wymienić się wiedzą i doświadcczeniem.Cholendrum z nikąd pomocy.
Anieszka Aksolotl pisze: Już jestem.A więc tak,mam dwa zbirniki 112l i zakupiłam wymarony 475L 

EDIT: 
Nie jestem Hodowcą lub znawcą,poprostu chce kogoś zapytać czy mój filter będzie odpowiedni dla tego zbiornika.Czy jeśli ma "kaskadę" to czy koerow ją w środek akwarium,,takie proste tematy. 

EDIT: 
Jeju,nawet klawiatura odmawia posługi,będe pisać jak na maszynie. 
Nie istotne,mam kilka pytan,kupiłam zbrojnka dużego ok 20 cm,w moim zbiorniku ma miejsce do latania,więc nie widzę problemu,ale czy jak mu dokupie samca (bo to prawdopodobnie samica) czy się pogodzą czy bedzie rywalizacja? Holender nic nie wiem na ten temat,bo czytając "na necie" pisze skąd są,do ilu dorastają i tyle kupiłam ją od ludzi którzy go trzymali z paletkami i karmili mięsem (wołowe serca).Czy mi nie będzie poddziubywał skalaróow?
Anieszka Aksolotl pisze: Jakbym miała akwarium o 60 l to nikttby po mnie nie skakał.Akwatium docelowe ma 180/50/50.Filtr JBL 1500,do teko napowietrzacze dwa.Do tego dwie 112 przy czym w jednym są gupiki a w drugim akselotl.Nie męcze zwierząt.Pytanie brzmi m.in. czy taki duży zbrojnik w najwiekszym akwarium ma racje bytu z drugim? 

EDIT: 
W tym docelowym mam kilka skalarów (dziewięć),trzy molinezje,dwa większe kiryski,trzy mniejsze i trzy przezroczki plus ten ponad dwadzieścia zbrojnik.A i prętnik karłowaty dwa samce i jedna samiczka. 



Nadal nie rozumiem problemu. Czy możesz zadać konkretne pytanie i odpowiedzieć na zagadnienia które poruszyłam w swoim poście?

Skalary wymagają wody miękkiej i kwaśnej.
Molinezje wymagają wody twardej i zasadowej, wręcz słonawej. Nie należy trzymać ze sobą tych gatunków ryb.

Wracam do początku wypowiedzi:
1. Zadaj konkretne pytanie i podaj nam konkretne dane.
2. Nie rozumiem kwestii jaką piszesz o zbrojniku, bo nie podajesz jego gatunku. Jeżeli nie wiesz co to dokładnie za ryba, pokaż nam jego zdjęcie. Wstaw je na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podaj nam linka.
3. Zapytałaś o jakiś filtr- czy możesz sformułować pytanie nieco dokładniej?

Czy możesz pisać swoje posty czytelniej? Bardzo proszę
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Anieszka Aksolotl pisze:Nie istotne,mam kilka pytan,kupiłam zbrojnka dużego ok 20 cm,w moim zbiorniku ma miejsce do latania,więc nie widzę problemu,ale czy jak mu dokupie samca (bo to prawdopodobnie samica) czy się pogodzą czy bedzie rywalizacja? Holender nic nie wiem na ten temat,bo czytając "na necie" pisze skąd są,do ilu dorastają i tyle kupiłam ją od ludzi którzy go trzymali z paletkami i karmili mięsem (wołowe serca).Czy mi nie będzie poddziubywał skalaróow?
Staram sie odszyfrować Twój "problem" :)

Jest ponad 600 gatunków sklasyfikowanych zbrojników i róznią sie one nie tylko wyglądem wielkością itp ale równiż zachowaniami . Wiele z nich (większość) w akwariach nawet si enie rozmanaża a spora część nawet do tarła nie podejdzie więc obawiam się że bez zdjęcia lub nawet kilku zdjęć konkretna odpowiedź o zachowanie będzie niemożliwe .
Koegzystowanie zbrojników ze skalarami przebiego bezproblemowo . Nigdy nie spotkałem sie z przejawami wrogości zbrojników względem skalarów tym bardziej że zajmują inne partie zbiornika i mają tym samym mało sposobności aby wchodzic sobie w droge.
tak wieć ogólnie podsumowując : zwykle zbrojniki i skalary to dobre połączenie
ODPOWIEDZ